Każda planeta ma swoje miejsce. Książka o Układzie Słonecznym

Okładka książki Każda planeta ma swoje miejsce. Książka o Układzie Słonecznym Rebecca Baines
Okładka książki Każda planeta ma swoje miejsce. Książka o Układzie Słonecznym
32 min.
978-83-7596-105-8
Anna Czechowska
układ sloneczny Słońce planety

Bardzo pouczająca, ciekawa i kolorowa publikacja dla dzieci i nastolatków. Energetyzująca grafika zastosowana w książce przyciąga oko młodego czytelnika. Znajdziemy tutaj wszystkie planety w naszym układzie słonecznych i definicję planety. Obejrzymy orbity okrążające słońce. To po nich właśnie krążą planety. Czym charakteryzuje się słońce? Co łączy cztery planety leżące najbliżej słońca? Dlaczego nasza Ziemia jest taka wyjątkowa? Czym jest pas planetoid? Jakie cztery giganty wirują za planetoidami?Jaka występuje na nich pogoda? Jakie wyróżniamy księżyce? Z czego składają się pierścienie Saturna? Czym jest m.in. : Mleczna Droga i Lokalny Obłok Międzygwiazdowy? Ta niewielka książka zawiera sporo informacji na temat układu słonecznego. Na zakończeniu czeka na was niespodzianka - bąbelki pełne wiedzy o układzie słonecznym przez które można sobie pozygzakować. :) Książka Becky Baines jest dowodem na to, że nauka absolutnie nie może być nudna.

łopatologicznie i z humorem na temat Układu Słonecznego.

łopatologicznie i z humorem na temat Układu Słonecznego.

• Dziecionkowe
  • Bajki
  • Już przedstawiona w bibliotece

Dodaj cytat z książki Każda planeta ma swoje miejsce. Książka o Układzie Słonecznym