Wielka księga ogrodnika i działkowca

Tłumaczenie: TERKA - Joanna Mikołajczyk
Wydawnictwo: Publicat
Das Ulmer Gartenbuch
poradniki

Wielka księga ogrodnika i działkowca to podstawowy kanon wiedzy - nieodzowny dla każdego, kto pragnie mieć własny ogród! Zawiera odpowiedzi na setki pytań z wielu dziedzin ogrodnictwa. Jak prawidłowo zaprojektować ogród, uwzględniając jednocześnie swoje potrzeby i upodobania? Jakie materiały zastosować do budowy dróżek i tarasów, a jakie do wznoszenia płotów i murków? Jak stosować nawozy,...

Zawiera odpowiedzi na setki pytań z wielu dziedzin ogrodnictwa. Jak prawidłowo zaprojektować ogród, uwzględniając jednocześnie swoje potrzeby i upodobania? Jakie materiały zastosować do budowy dróżek i tarasów, a jakie do wznoszenia płotów i murków? Jak stosować nawozy, ściółkę i kompost? Jak skutecznie chronić rośliny przed szkodnikami i chorobami? Jak założyć i pielęgnować trawnik? Jak dobierać rośliny? Jak je sadzić, pielęgnować, przycinać? Jak założyć piękne rabaty z bylinami i roślinami jednorocznymi? Przegląd 300 najpiękniejszych kwiatów. Jak sadzić i pielęgnować drzewa i krzewy owocowe, a także truskawki, poziomki, maliny, winorośl? Przegląd 70 najważniejszych warzyw oraz ziół przyprawowych i leczniczych. Jak prawidłowo pielęgnować rośliny balkonowe? Przegląd 50 najpiękniejszych kwiatów balkonowych. Jak przezimować rośliny egzotyczne?

Wszystkie zagadnienia omówiono w przystępny sposób. Ponad 1000 kolorowych rycin i zdjęć krok po kroku ilustruje poszczególne czynności oraz prezentuje najpiękniejsze rośliny. Na wyróżnionych kolorem stronach i w ramkach znajdą Państwo najistotniejsze informacje i cenne wskazówki.

źródło opisu: www.publicat.pl

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

stoplamek | 2016-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2016

Obszerna aż 720 stronicowa książka podzielona na kilka rozdziałów.
Zawiera informacje jak założyć ogród od zera, poprzez rodzaje gleby, kompostowanie. Jest też miejsce na podstawy w ogrodnictwie, które każdy znać powinien oraz rozdział poświęcony sojusznikom w postaci ptaków i owadów. Największa część książki poświęcona jest oczywiście samym roślinom, podane informacje są szczegółowe i przystępnie z ilustracjami oraz zdjęciami.

agi83 | 2015-08-29
Na półkach: Poradniki, Przeczytane, Posiadam