flora i fauna
Caetlin

Badania nad zróżnicowaniem i rozmieszczeniem roślin w naturze i w uprawie były dla Darwina jedną z podstaw przy tworzeniu teorii ewolucji świata ożywionego. W związku z 200. rocznicą urodzin genialnego uczonego, który poruszył nauki przyrodnicze i myśl ludzką, i w 150 lat od ogłoszenia przełomowego dzieła „O powstawaniu gatunków”, grupa pracowników Instytutów Botaniki Polskiej Akademii Nauk i Uniwersytetu Jagiellońskiego postanowiła uczcić tę rocznicę specjalną sesją zorganizowaną pod auspicjami rzeczonych instytucji oraz Krakowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Botanicznego i będącą jej pokłosiem książką, która przedstawia recepcję darwinizmu w środowisku polskich botaników.

źródło opisu: http://ib-pan.sklepok.pl/actions?category=1120&product=2740

źródło okładki: Własne