Najnowsze artykuły
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Zbigniew Mirek

10
7,7/10
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
7,7/10średnia ocena książek autora
26 przeczytało książki autora
34 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma

2014
Polska czerwona księga roślin. Paprotniki i rośliny kwiatowe
Zbigniew Mirek, Kazimierz Zarzycki
8,5 z 2 ocen
5 czytelników 1 opinia
2014

2010
Karol Darwin w oczach polskich botaników XIX-XXIw.
Zbigniew Mirek, Kazimierz Zarzycki
0,0 z ocen
5 czytelników 0 opinii
2010

2009
Rare, relict and endangered plants and fungi in Poland
Zbigniew Mirek, Krystyna Towpasz
0,0 z ocen
1 czytelnik 0 opinii
2009

2002
Flowering Plants and Pteridophytes of Poland. A Checklist
Zbigniew Mirek, Halina Piękoś-Mirkowa
0,0 z ocen
1 czytelnik 0 opinii
2002

1993

1991
Wiadomości Botaniczne 35(1) 1991
Barbara Sudnik-Wójcikowska, Zbigniew Mirek
0,0 z ocen
0 czytelników 0 opinii
1991
Najnowsze opinie o książkach autora
Parki Narodowe Roman Marcinek 
6,7

Po książkę Romana Marcinka oraz Zbigniewa Mirka „Parki Narodowe” sięgnęłam poniekąd z musu. Musiałam wykonać referat na temat Białowieskiego Parku Narodowego, a nie chciałam opierać się tylko na stronach www. Tak się akurat złożyło, że kilka lat temu wygrałam ją w konkursie o Janie Pawle II, jednak zawsze ograniczałam się tylko do oglądania zawartych w nich ilustracji, które są naprawdę piękne. Teraz jednak musiałam pójść krok dalej i przeczytać opis chociażby dotyczący omawianego przeze mnie parku.
Opis mnie zachwycił. Pełno w nim było ciekawostek dotyczących zarówno położenia Białowieskiego Parku Narodowego, jak i klimatu w nim panującego, czy też roślin i zwierząt, jakie możemy w nim zobaczyć. Całość opiewała w bogate ilustracje, które nie tylko zachwycały oko czytelnika, ale i pokazywały najpiękniejsze walory Parku.
Zachęcona takim wstępem postanowiłam przeczytać opisy wszystkich 23 Parków Narodowych leżących na terenie naszego kraju. Wszystkie przemówiły nie tylko do mojego umysłu, ale i wyobraźni. Piękny, barwny język zachęcał do lektury. Co prawda denerwujące dla mnie było użycie fachowej terminologii, która mogłaby przeszkadzać w zrozumieniu czytanego tekstu(ja sama musiałam kilkakrotnie sięgać do encyklopedii i słownika, aby sprawdzić znaczenie danego określenia),ale dzięki temu czytelnik dostaje prawdziwą dawkę fachowej wiedzy.
Książka z pewnością może stanowić ciekawe uzupełnienie nie tylko wiedzy, ale i wycieczek po wszystkich Parkach Narodowych w naszym kraju. Ułożone w kolejności alfabetycznej ułatwiają szukanie interesujących nas pozycji. Muszę przyznać, że chociaż sama wielokrotnie byłam w Babiogórskim Parku Narodowych, to tak naprawdę najwięcej informacji znalazłam właśnie w tej pozycji. Twarda okładka oraz papier kredowy, na którym wydrukowane zostały poszczególne strony książki, dodają poczucia estetyczności książki.
Polska czerwona księga roślin. Paprotniki i rośliny kwiatowe Zbigniew Mirek 
8,5

Wspaniała, gruba, wyczerpująca pozycja dla botaników, ale przecież nie tylko dla naukowców. Merytoryczne, nie do opisania dokładne informacje, rysunki, zdjęcia, mapy, dużo, bardzo dużo treści. Z tym, ze nie jest to album-nie nadaje się na prezent dla dziecka:) Porządna naukowa książka dla biologów i miłośników roślin oraz polskiej przyrody.
Do pozazdroszczenia przez światowe gremium. Szkoda, , i aż dziw, że tak mało ludzi korzysta z takiego dobrodziejstwa:( .Polecam, kupujcie, jeśli rośliny was kręcą