Zaufanie Opatrzności Bożej. Źródło pokoju i szczęścia.

Tłumaczenie: Lidia Danilacka
Wydawnictwo: MIC
Confiance en la Divine Providence. Secret de paix de bonheur
978-83-7502-255-1
Zaufanie, Opatrzności Bożej
religia
fred1221

Zaufanie Opatrzności Bożej jest fragmentem większego dzieła J.-B. Saint-Jure’a, jezuity żyjącego na przełomie XVI i XVII wieku. Mówi o miłości Boga, Jego obecności we wszystkim, cokolwiek nam się w życiu przydarza… Książka jest zaproszeniem do głębokiej wiary, nadziei i ufności. Swoje rozważania autor ilustruje barwnymi przykładami, zaczerpniętymi z realiów ówczesnego życia. Niniejsze wydanie wstępem opatrzył ojciec Wojciech Giertych OP, Teolog Domu Papieskiego. Jean-Baptiste Saint-Jure (1588-1657), francuski jezuita, autor licznych uznanych dzieł teologicznych, blisko związany ze szkołą duchowości kard. Pierre’a de Bérulle, a także bł. Jana Ruysbroecka, bł. Henryka Suzo i Jana Taulera.

źródło opisu: http://www.wydawnictwo.pl/index.php/s/karta/id/467

źródło okładki: http://www.wydawnictwo.pl/index.php/s/karta/id/467