Skarby Watykanu. Sztuka i wiara

Wydawnictwo: Agora SA
978-83-268-0774-9
albumy
Snoopy

Muzea Watykańskie są pełne sprzeczności. Dziesiątki kolekcji pokazywanych w ponad 1400 salach mogą wydawać się wręcz przytłaczające, zbyt rozległe, aby dało się je ogarnąć. A gdyby tak spróbować utrwalić te ogromne, niezwykle zróżnicowane zbiory na zdjęciach? To zadanie byłoby chyba większym wyzwaniem niż samo gromadzenie eksponatów! Arturo Mari i Janusz Tatarkiewicz, autorzy zdjęć do...

Arturo Mari i Janusz Tatarkiewicz, autorzy zdjęć do niniejszego albumu, inspirowali się swymi osobistymi wizjami papieży i Muzeów Watykańskich. Mari, który przez 27 lat był osobistym fotografem Jana Pawła II, wniósł do tego projektu doświadczenie i wiedzę o Watykanie, a Tatarkiewicz, operator filmowy, dzięki świeżemu spojrzeniu przydał albumowi dramaturgii. Współpraca obu artystów zaowocowała pięknymi zdjęciami, które wprowadzają widza w świat watykańskich zbiorów i ukazują dynamiczną dwoistość tych miejsc - dostępnych dla tłumów, a zarazem bardzo osobistych.
Dr Elizabeth Lev

Do albumu dołączona jest płyta DVD z filmem "Vatican treasures - art and faith, Skarby Watykanu - sztuka i wiara" Jest to dokument odkrywający fascynujące zbiory Muzeów Watykańskich. Narratorem i oprowadzającym po zbiorach Muzeów jest ich obecny Dyrektor oraz włoski historyk sztuki Antonio Paolucci.

źródło opisu: kulturalnysklep.pl

źródło okładki: merlin.pl

Piotr | 2013-05-01
Przeczytana: 27 kwietnia 2013

Album ze zdjęciami. Wybór zdjęć, moim zdaniem, chaotyczny i niekoniecznie ciekawy. Jeśli się w Muzeach Watykańskich nie było to ten album nie oddaje w pełni ich bogactwa. Dużym plusem jest dołączony film DVD.

mika | 2016-02-02
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Inne