Miś Marcyś uczy dzieci dobrego zachowania

Wydawnictwo: Harmonia
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-7134-532-6

W książce znajduje się 80 krótkich wierszyków, których tematyka związana jest z zasadami dobrego i bezpiecznego zachowania. Nauka tych zasad jest niezwykle istotna, bo często decydują one o zdrowiu (a nawet życiu) naszych pociech, a także o tym, jak inni będą je postrzegać, w jaki sposób będą się do nich odnosić, co z kolei wpływa na poczucie własnej wartości u dzieci. Wszystkie wiersze...

Wszystkie wiersze można podzielić na następujące grupy:

zachowanie w różnych miejscach (np. w kinie, w muzeum, w autobusie)

bezpieczeństwo (np. przechodzenie przez ulicę, surfowanie po internecie, kontakty z obcymi ludźmi, używanie numerów alarmowych)

stosunek wobec innych (np. szacunek do dorosłych i starszych, posłuszeństwo)

zachowanie w gronie rówieśników (np. dzielenie się, grzeczna zabawa, nieskarżenie)

język (np. używanie „magicznych słów”, rozmawianie przez telefon)

zdrowie (np. zdrowe odżywianie, ruch, bezpieczne opalanie)

higiena (np. mycie zębów i rąk, zmienianie bielizny osobistej)

dbanie o środowisko (np. oszczędzanie energii elektrycznej, dbanie o zwierzęta).

W wierszach na zielono zaznaczono to, co należy robić w danej sytuacji, a na czerwono to, co jest niebezpieczne lub niegrzeczne i nie należy tego naśladować. Przy niektórych utworach zamieszczono dwie wersje tekstu, aby z rymowanek mogły korzystać zarówno przedszkolaki, jak i dzieci chodzące już do szkoły.

Bohaterem cyklu jest Miś Marcyś – sympatyczny niedźwiadek, który własnym postępowaniem pokazuje rówieśnikom, jak powinni się zachowywać. Taki sposób przekazania wiedzy jest zdecydowanie lepszy i skuteczniejszy niż ciągłe pouczanie i zabranianie. Dzieci z pewnością polubią Misia i tak jak on będą się starały być grzeczne i odpowiedzialne. Na przykład wsiadając do samochodu, będą pamiętały, że Miś Marcyś w takiej samej sytuacji zapinał pasy bezpieczeństwa, i zrobią to samo. Codziennie będą go naśladowały, myjąc ręce i zęby, jedząc zamiast słodyczy owoce i warzywa oraz sprzątając swoje zabawki. Miś Marcyś, spoglądający z ilustracji lub w postaci ulubionej maskotki, będzie dla nich doskonałym towarzyszem podczas często niełatwej nauki dobrego zachowania.

Książka adresowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Może być doskonałą pomocą dla nauczycieli, rodziców i wszystkich osób, które pracują lub spędzają czas z najmłodszymi.

źródło opisu: http://harmonia.edu.pl/pl/p/MIS-MARCYS-UCZY-DZIECI...(?)

źródło okładki: http://harmonia.edu.pl/pl/p/MIS-MARCYS-UCZY-DZIECI...»

Odkąd recenzujemy książeczki dla dzieci pochłaniamy ich całe mnóstwo. Całe szczęście, że nasze dzieciaczki zaraziły się tą naszą miłością do literatury i choć czytamy książek tak wiele zarówno Alicji jak i Nikodemowi takie spędzanie wolnego czasu w pełni odpowiada. Co więcej nasze maluchy z ogromną przyjemnością otwierają każdą nadchodzącą do nas przesyłkę, a ich radość porównywać możemy do euforii przy rozpakowywaniu prezentów na gwiazdkę :) Cóż więc mamy robić dalej? Powiększamy te nasze domowe biblioteczki jak tylko się da i cieszymy się wraz z naszymi maluchami z każdej kolejnej lektury widniejącej na półce w ich pokoju.

Dodatkowo zarówno Ala jak i Nikodem, i z pewnością wiele innych dzieci to mali miłośnicy wierszyków.Często polecałyśmy Wam już rożnego rodzaju zbiory poezji dla najmłodszych i pewnie jeszcze nie raz będziemy o nich pisać. Bo czytanie dziecięcych wierszyków to bardzo mile spędzony czas, a przy tym świetna zabawa!

Teraz chciałybyśmy Wam zaprezentować...

iovaa | 2016-04-25
madzia | 2014-12-09