Mamoko 3000

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Miasteczko Mamoko". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Dwie Siostry
filipinka

Trzeci tom bestsellerowej serii o miasteczku Mamoko. Tym razem pełna szczegółów obrazkowa opowieść przenosi nas w przyszłość. Jest rok 3000. Miasteczko Mamoko roi się od przybyszów z dalekich planet, robotów i latających pojazdów. Przenieś się w przyszłość i zobacz, co przydarzyło się jego mieszkańcom. Sprawdź, kogo ściga Wiktor Specjalny, a kogo – Robo-Max. Przekonaj się, nad czym pracuje...

Jest rok 3000. Miasteczko Mamoko roi się od przybyszów z dalekich planet, robotów i latających pojazdów. Przenieś się w przyszłość i zobacz, co przydarzyło się jego mieszkańcom. Sprawdź, kogo ściga Wiktor Specjalny, a kogo – Robo-Max. Przekonaj się, nad czym pracuje Telesfor Śrubka i co planuje Wincenty Orbit. Czy wiesz, kto miał powietrzną stłuczkę i kto da dziś wielki koncert? Szukaj kolejnych bohaterów i odkrywaj ich przygody. Spróbuj znaleźć wszystkie jabłka i ukryte przedmioty.

Każda rozkładówka książki jest kosmicznie narysowaną panoramą fragmentu tytułowego miasteczka. Razem tworzą obraz jednego dnia z życia Mamoko i jego sympatycznych mieszkańców. Uważne dziecięce oko odnajdzie tu kilkadziesiąt równolegle poprowadzonych historii, opowiedzianych wyłącznie za pomocą rysunków. Pełne najrozmaitszych szczegółów ilustracje można oglądać godzinami, śledząc przygody poszczególnych bohaterów, oglądając zakamarki miasteczka i wyszukując ukryte przedmioty.

źródło opisu: Wydawnictwo Dwie Siostry, 2012

źródło okładki: https://wydawnictwodwiesiostry.pl/

Iwona | 2013-12-20
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2013
Przeczytana: 20 grudnia 2013

Książkę ciężko przeczytać:) Jest to książka z samymi obrazkami ale jakimi:) Książkę otrzymał mój ponad 2 letni syn. Na początku on i ja byliśmy sceptyczni do niej i musiało minąć trochę czasu nim usiedliśmy do niej i .....zaczarowała nas. Codziennie wieczorem siadam z synem i mu opowiadam co widzę na rysunkach, proszę go żeby mi pokazał jakiś przedmiot, jakąś osobę. Zabawa przednia. Dzięki temu syn uczy się cierpliwości, koncentracji, nowych słów. Dzisiaj zamówiłam mam oko na litery i mam oko na liczby. Czekam z niecierpliwością kiedy je otrzymam i będę mogła z synem wspólnie usiąść i je poznać. Polecam dla dzieci, młodzieży i ich rodziców.

Ewa | 2015-01-16

Z całej serii do tej części najtrudniej wymyślało mi się historie.

Alina | 2015-12-15

Niesamowita zabawa z wymyślaniem i fantazjowaniem. Codziennie swojej dwuletniej córce opowiadam historie, które przydarzają się mieszkańcom tego kosmicznego miasta. Często córka chce słuchać o swoich ulubionych postaciach, ale nigdy nie udaje mi się opowiedzieć tej samej historii podobnie, chociaż opowiadam o tym samym. Córka uczy się, rozwija swoją wyobraźnię i nawet sama próbuje czasami coś dopowiadać. Książka jest rewelacyjna, tak samo jak pozostałe z tej serii.

Jagoda | 2017-05-07

Ja i moja siostra mamy książki „Mamoko” i bardzo lubimy je czytać. W tych książkach można się bardzo fajnie bawić. Z tyłu i przodu okładki są podpisane postacie. Każda postać ma jakąś historię ale każdy opowiada bo niema tam żadnych liter.
Te książki polecam małym dzieciom.

Maria Tarczyńska | 2015-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2015

Na początku nie byłam przekonana co do ilustracji. Wydawały mi się za bardzo "naciapkane", jednak muszę przyznać, że się "wciągnęłam" i sama z chęcią poszukuję bohaterów i wymyślam im przygody. Książeczka do wielokrotnego przeglądania, wielu poszukiwań i tworzenia mnóstwa opowieści. Dla dorosłych - bardzo ciekawy album sztuki ilustratorskiej. Tą część mniej lubię, bo mimo, że przypomina mi serial "Futurama", to nadal nie są to za bardzo moje klimaty, więc ciężej mi o inwencję. Zaletą jest też wydanie: duży format, twarde strony o zaokrąglonych rogach i możliwość przecierania pobrudzonych stron wilgotną szmatką :)

Syl_wina | 2017-02-21
Zaczytana27 | 2016-09-11