Myślistwo. Kompendium wiedzy łowieckiej

Muza
2012-09-01
2012-09-01
łowiectwo myślistwo kompendium

Uważam, że tę książkę powinien w swojej biblioteczce posiadać każdy człowiek zainteresowany otaczającą go przyrodą. Jeżeli chodzi o myśliwych jest ona bezsprzecznie pozycją do której każdy myśliwy będzie mógł często powracać podczas wypadów do łowiska.
Polecam.

Polecam.

Polowania były najważniejszą czynnością pradawnych ludzi, warunkująca przetrwanie. W ten sposób zdobywano jedzenie, ale także pozyskiwano skóry na okrycia i kości na narzędzia. Wraz z rozwojem cywilizacyjnym łowy stały się okazją do wykazania się swą zręcznością i siłą. „Myślistwo. Kompendium wiedzy łowieckiej” to idealna książka dla początkujących, jak i doświadczonych myśliwych.
Autorem książki jest Bruno Hespeler, który przez wiele lat był zawodowym myśliwym przy Bawarskim Zarządzie Lasów Państwowych. Pracuje jako doradca i ekspert w sprawach łowieckich, zarządzania gospodarką leśną i na wydzielonych terenach. Od 30 lat jest autorem i dziennikarzem. Zajmuje się oprowadzaniem wycieczek tematycznych w zakresie leśnictwa, biologii obszarów naturalnych i ich kultury.
Książka zawiera takie rozdziały jak:
- ssaki łowne
- psy myśliwskie
- ochrona przyrody
- broń i optyka
- obyczaje łowieckie.
Znajdziemy w niej tabele, wykresy, rysunki z dokładnymi opisami, fotografie i definicje różnych pojęć. Bardzo podoba mi się ten poradnik, ponieważ bez problemu można znaleźć potrzebne informacje. Poznajemy budowę wewnętrzna jak i zewnętrzną ssaków oraz ptaków, jak należy zachowywać się podczas polowania, co zrobić po ustrzeleniu zwierzęcia. Książka jest rozbudowana i zawiera wiele innych ciekawych informacji.

Zachęcam do zapoznania się z książką „Myślistwo. Kompendium wiedzy łowieckiej”, która z pewnością jest gratką dla polujących. Twarda okładka oraz przejrzysta szata graficzna sprawiają, że czyta się ją z przyjemnością.

• Oddałam, wymieniłam, sprzedałam...

Dodaj cytat z książki Myślistwo. Kompendium wiedzy łowieckiej