Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Muza
łowiectwo, myślistwo, kompendium,
hobby
kasandra_85

Ta książka to esencja wiedzy łowieckiej. Zawiera tabele, wykresy, rysunki z dokładnymi opisami, fotografie, krótkie i precyzyjne definicje setek pojęć przydatnych zarówno początkującemu, jak i doświadczonemu myśliwemu. Każdy łatwo odnajdzie w niej interesujące go informacje dotyczące ptaków, ssaków łownych, psów myśliwskich, broni, sposobów rozwiązywania problemów powstałych podczas polowania...

Każdy łatwo odnajdzie w niej interesujące go informacje dotyczące ptaków, ssaków łownych, psów myśliwskich, broni, sposobów rozwiązywania problemów powstałych podczas polowania - ale także współistnienia z naturą, geologii czy składu podszytu leśnego.

źródło opisu: http://www.muza.com.pl/?module=okladki&id=11463

źródło okładki: http://www.muza.com.pl/?module=okladki&id=11463

kasandra_85 | 2012-10-12
Przeczytana: październik 2012

Grafitowa_ | 2012-10-26
Na półkach: Przeczytane, 2012

Polowania były najważniejszą czynnością pradawnych ludzi, warunkująca przetrwanie. W ten sposób zdobywano jedzenie, ale także pozyskiwano skóry na okrycia i kości na narzędzia. Wraz z rozwojem cywilizacyjnym łowy stały się okazją do wykazania się swą zręcznością i siłą. „Myślistwo. Kompendium wiedzy łowieckiej” to idealna książka dla początkujących, jak i doświadczonych myśliwych.
Autorem książki jest Bruno Hespeler, który przez wiele lat był zawodowym myśliwym przy Bawarskim Zarządzie Lasów Państwowych. Pracuje jako doradca i ekspert w sprawach łowieckich, zarządzania gospodarką leśną i na wydzielonych terenach. Od 30 lat jest autorem i dziennikarzem. Zajmuje się oprowadzaniem wycieczek tematycznych w zakresie leśnictwa, biologii obszarów naturalnych i ich kultury.
Książka zawiera takie rozdziały jak:
- ssaki łowne
- ptaki łowne