Bogdan Zdrojewski poleca. Wrocław

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-7384-529-1
albumy
Darya

Album jest fotograficzno-tekstową opowieścią o urokach Wrocławia. O piętnastu wybranych przez siebie, godnych obejrzenia miejscach opowiada najpopularniejszy wrocławianin, były prezydent miasta Bogdan Zdrojewski, a fotografował je urokliwie znany fotograf Mieczysław Michalak. W komentarzach Zdrojewskiego historia przeplata się z refleksją osobistą; po starówce, Partynicach czy gmachu uniwersytetu oprowadza czytelnika człowiek, który ma duży udział w przeobrażeniu tych miejsc i całego miasta.

źródło opisu: http://www.poczytaj.pl/62831

źródło okładki: http://www.poczytaj.pl/62831

Darya | 2012-10-09
Przeczytana: październik 2012

Świetny przewodnik dla początkujących Wrocławian albo osób zainteresowanych tym miastem. Zdjęcia są piękne, opisy ciekawe i na tyle krótkie, by z przyjemnością rozprawić się z całym wydaniem w pół godziny. Jedyny większy minus to brak jakiejkolwiek mapki, żeby zlokalizować niektóre obiekty. Mimo to gorąco polecam do zapoznania się z tą pozycją.

Na półkach