Historia Polski w pigułce

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seria w pigułce". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Małopolska Oficyna Wydawnicza KORONA
historia polski
historia

Książka, którą oferujemy państwu stanowi kompendium w zakresie historii Polski, a treść jej została opracowana w oparciu o wieloletnią analizę zawartości merytorycznej materiałów egzaminacyjnych, tak maturalnych, jak i na wyższe uczelnie o profilu humanistycznym, ze szczególnym uwzględnieniem uniwersyteckich działów prawa. Jest ona jednym z "dwojaczków" (drugi to "Historia powszechna w...

Jest ona jednym z "dwojaczków" (drugi to "Historia powszechna w pigułce") obejmujących cały obszar tematyczny w podanym wyżej zakresie. Opanowanie wiedzy zawartej w tym podręczniku zapewni Wam sukces egzaminacyjny. Jest to także ta niezbędna ilość wiadomości w dziedzinie historii polski, którą każdy człowiek, chcący uchodzić za kulturalnego, powinien posiadać.

źródło opisu: Małopolska Oficyna Wydawnicza "Korona", 1995

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Zbiór najważniejszych wydarzeń w historii polski. Książka ta bardzo pomogła w przygotowaniu do matury. Niestety wszystko napisane jest ciurkiem i mimo pogrubień dat i podkreśleń wydarzeń nie jest dość przejrzysta.

infernus | 2016-11-15
Przeczytana: 10 lutego 2017