Singapur. Twierdza, której nie było

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
historia
Radek

Singapur. Twierdza, której nie było zainteresuje nie tylko miłośników historii militarnej, ale także amatorów nurkowania i współczesnych poszukiwaczy skarbów. Z książki można się dowiedzieć, gzie spoczywa portugalski okręt Flor de la Mar, który przewoził kosztowności warte według dzisiejszych szacunków, około miliarda dolarów.Książka przynosi solidną porcję wiedzy o nowożytnej historii Azji Południowo-Wschodniej. Zawiera pełne dramatyzmu opisy walk, buntów, akcji komandosów alianckich w Singapurze po zajęciu go przez Japończyków podczas II wojny światowej, działań siatek szpiegowskich i innych podstępnych metod prowadzenia wojny. Ze względu na bogactwo informacji o różnych typach statków o okrętów oraz samolotów, czołgów, armat itp., może też służyć słuchaczom szkół wojskowych jako dodatkowy podręcznik.Książkę uzupełniają fotografie, mapy i załączniki. Jednym z nich jest przewodnik po miejscach upamiętniających walki o Singapur - bardzo przydatny dla uprawiających turystykę militarną.

źródło opisu: Matras

Camelot | 2017-03-05