Igrzyska śmierci i filozofia. Rzecz o podglądactwie

Okładka książki Igrzyska śmierci i filozofia. Rzecz o podglądactwie
George A. DunnWilliam Irwin Wydawnictwo: Editio filozofia, etyka
Kategoria:
filozofia, etyka
Tytuł oryginału:
The Hunger Games and Philosophy: A Critique of Pure Treason
Wydawnictwo:
Editio
Data wydania:
2012-10-01
Data 1. wyd. pol.:
2012-10-01
Język:
polski
ISBN:
978-83-246-5251-8
Tłumacz:
Olga Kwiecień-Maniewska
Tagi:
Igrzyska śmierci filozofia
Średnia ocen

                7,1 7,1 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Gra o tron i filozofia. Słowo tnie głębiej niż miecz William Irwin, Henry Jacoby
Ocena 6,1
Gra o tron i f... William Irwin, Henr...
Okładka książki Supernatural and Philosophy: Metaphysics and Monsters... for Idjits Galen A. Foresman, William Irwin
Ocena 0,0
Supernatural a... Galen A. Foresman, ...
Okładka książki Hobbit i filozofia. Prawdziwa historia tam i z powrotem Gregory Bassham, Eric Bronson, William Irwin
Ocena 7,0
Hobbit i filoz... Gregory Bassham, Er...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,1 / 10
50 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
584
225

Na półkach: , ,

Jestem fanką trylogii "Igrzysk Śmierci", dlatego nie mogłam odpuścić rozważań na ich temat z filozoficznego punktu widzenia. Wychodzi wiele książek o książkach a kilka z nich już czytałam, jednak do tej pory były to rozważania ze strony teologicznej bądź historycznej. Przed lekturą byłam niezwykle ciekawa, jak autorzy przedstawią filozoficzną stronę mojej ulubionej serii.

Pierwszą rzeczą, jaka rzuciła mi się w oczy była okładka, która stylowo pięknie wpasowuje się w wygląd oryginalnej serii. Często wydawcy zapominają, że takie dodatki są pisane do książek, a nie do ekranizacji i zamiast eleganckiego nawiązania do szaty graficznej książek, często spoglądają na nas aktorzy z ich ekranizacji. Skoro pierwsze wrażenie jest ważne, to jaką pewność będzie miał czytelnik, że wewnątrz nie będzie rozkładany na czynniki pierwsze właśnie film? Tym sposobem przyznaję pierwszy plus.

Sama książka dzieli się na siedem głównych rozdziałów, z których każdy posiada dwa lub trzy podrozdziały. Każdy podrozdział ma innego autora, co pozwala poznać wiele różnych punktów widzenia. Mnie osobiście bardzo podobały się głównie te autorstwa Jasona T. Eberl'a ("Żaden zmiech nie jest dobry" - czy naprawdę?), Jennifer Culver ("Znowu jestem jego dłużniczką") oraz Andrew Shaffer (Radość patrzenia na cierpienie innych. Shadenfreude i Igrzyska Śmieci) oraz Nicolasa Michaud'a (Kim jest Peeta Mellark?). Poza tym, że są one moim zdaniem jednymi z najciekawszymi to przy okazji rozważają one pod kątem filozoficznym problemy bezpośrednio wynikające z trylogii, a nie jak w większości jedynie przedstawiają problemy filozoficzne i jako przykład podają mniej znaczące zdarzenia z Igrzysk. Na pierwszy rzut oka różnica jest niewielka, a jednak w trakcie czytania wydaje się zasadnicza.

Całość znajdziecie na moim blogu: http://wkrainiestron.blogspot.com/2013/04/william-irwin-george-dunn-nicolas.html

Jestem fanką trylogii "Igrzysk Śmierci", dlatego nie mogłam odpuścić rozważań na ich temat z filozoficznego punktu widzenia. Wychodzi wiele książek o książkach a kilka z nich już czytałam, jednak do tej pory były to rozważania ze strony teologicznej bądź historycznej. Przed lekturą byłam niezwykle ciekawa, jak autorzy przedstawią filozoficzną stronę mojej ulubionej serii....

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    388
  • Przeczytane
    88
  • Posiadam
    47
  • Chcę w prezencie
    19
  • Ulubione
    8
  • Teraz czytam
    7
  • Psychologia
    2
  • E-book
    2
  • 2013
    2
  • Samodzielne
    2

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Igrzyska śmierci i filozofia. Rzecz o podglądactwie


Podobne książki

Przeczytaj także