Ava Farris. Podwójna tożsamość

Okładka książki Ava Farris. Podwójna tożsamość Izabela Misztal
Okładka książki Ava Farris. Podwójna tożsamość
Izabela Misztal Wydawnictwo: Ekwita Cykl: Ava Farris (tom 1) fantasy, science fiction
Ava Farris (tom 1)
Ekwita
2011-08-01
2011-08-01
9788362632015
Ava Farris fantasy paranormal romance

Książka skończyła się tak niespodziewanie. Mam nadzieje, że powstanie kolejna część.

Nie miałam pojęcia o czym może być ta książka i nie często też czytam książki polskich autorek, szczególnie debiutujących (wszystko przez lektury, które napisali polscy pisarze i które nigdy mi się zbytnio nie podobały) ale gdy ją zobaczyłam od razu pomyślałam, że będzie w niej jakaś tajemnica, którą szybko się nie okryje i postanowiłam, że jednak to zrobię ;). Nie zawiodłam się: książka była pewną zagadką, o której dowiadujemy się dopiero po połowie, dlatego byłam nią bardzo zafascynowana. ,,Eva Farris - Podwójna tożsamość" Izabeli Misztal to naprawdę świetna książka opowiadająca historię zdecydowanie inną niż wszystkie. Od razu polubiłam głównych bohaterów i ich osobowość: pani Farris - idealna pani domu, która cały czas stwarza nowe pyszne przepisy, pana Farris - biznesmena z własną firmą, brata Evy - najprzystojniejszego i wysportowanego kapitana szkolnej drużyny koszykówki, dzięki któremu wygrali wiele meczów i oczywiście Eva. Eva to dziewczyna która wogle nie pasuje do jej idealnej rodziny: nielubiana w szkole, bez gustu i talentu, chodzi w starych dzinasach i workowatych bluzach nie maluje się i nie odpowiada na żadne pytanie chociaż zna na nie odpowiedz. Ale nikt nie wie, że to tylko pozory bo tak naprawdę Eva jest utalentowaną, mądrą, zabawną i bardzo ładną dziewczyną tylko stara się to ukryć żeby chronić swoją rodzinę... przed czym nie powiem :). Jednak wszystko na co pracowała legnie w gruzach kiedy pozna Nathaniela - tajemniczego i przystojego chłopaka o którym marzy każda dziewczyna i któremu bardzo podoba się Eva :D. Myślę, że ta historia jest zdecydowanie godna polecenia i bardzo się wam spodoba ja tymczasem z niecierpliwością czekam na następną część :3

Jest dość dobry debiut naszej rodaczki. Jest styl jest bardzo przyjemny i prosty. Bardzo polubiłam bohaterów i często z nimi przeżywałam wydarzenie. Podobało mi się też poczucie humoru. Czasem brakowało mi gdzieś jakiegoś opisu lub niektóre sytuacje działy się zbyt szybko, ale rozumiem przecież to dopiero debiut. Wydarzenia są dość przewidywalne gdzieś w połowie wszystkiego się domyśliłam choć wątek paranormalny jest ciekawy i oryginalny. A za zakończenie chcę zabić autorkę. Jak można zakończyć w takim momencie? Autorka jest bezduszna.
Książka jest miła, łatwa i przyjemne. Polecam dla osób,które chcą się zrelaksować lub młodszym czytelnikom, które dopiero zaczynają czytać.
Chcę podziękować autorce za możliwość przeczytania tę książki.

Książkę czytało się lekko i przyjemnie, historia była bardzo ciekawa, w szczególności spodobał mi się pomysł na przerobienie mitu o Atlantydzie. Oczywiście od samego początku domyślałam się kim jest Nate, ale cieszę się że do samego końca nie można było przewidzieć jak potoczą się niektóre wątki. Były to jakieś elementy zaskoczenia.
Okładka bardzo ładna, zachęcająca do przeczytania, trochę tajemnicza i jednocześnie związana z książką o czym dowiadujemy się pod jej koniec ^^
Książkę przeczytałam na stronie autorki i właściwie jedyne co mi przeszkadzało to brak jakiejkolwiek korekty... Błędy strasznie raziły w oczy.

Okładka bardzo ładna, zachęcająca do...

"Ava Farris. Podwójna tożsamość".
Po pierwsze moją uwagę jako wzrokowca przyciągnęła okładka: "black, red, white" - trafione w dychę, mój gust-bardzo mi się podoba !!

A teraz o samej książce: Zaczęłam czytać, ale przyznam, że podchodziłam do niej jak do "ognia" - po malutku, po troszeczku i z lekką obawą co do tego typu książki polskiego autorstwa. Jest to jedna z 2 książek, którą mi polecono do czytania, a nie taka którą sama sobie wyszukałam według swojego gustu. Teraz przyznaję, że moje obawy były NICZYM nieuzasadnione. To co polskie nie oznacza z góry, że jest gorsze !! Od razu PRZEPRASZAM, że tak nawet pomyślałam (przez chwilę, ale przyznam szczerze, że pomyślałam) !! Sama przed sobą mam wyrzuty sumienia - serio !

Jak dla mnie, książka w pełni spełnia swoja rolę: satysfakcjonuje, wciąga. Dostaje ode mnie DUŻEGO PLUSA.
Ostatnie strony czytałam po kilka linijek - nie chciałam jej skończyć więc przedłużałam ile się tylko dało. Z żalem czytałam ostatnią stronę :(
Jest świetna. Na pewno wrócę do niej i przeczytam ją z przyjemnością kolejny raz.
POLECAM POLECAM POLECAM !!! Wciąga na maxa !

Jestem ciekawa, kiedy kolejna część ?!

"Ava Farris. Podwójna tożsamość".

Kiedy spotykam się z debiutancką książką nieznanego pisarza zawsze zastanawiam się co z tego wyniknie. Czy będzie to kolejna, łudząco podobna do innych historia, przesiąknięta przewidywalnością i wyidealizowany postaciami? Budząc na każdym kroku skojarzenia, że gdzieś to już czytałam? A może wręcz przeciwnie. Zaskakująca, oryginalna fabuła i bohaterowie, których pokocham już od pierwszych stron? Owa niepewność wynikająca z faktu, że nie wiemy do końca z czym mamy do czynienia, sprawia, że lektura, która wpada nam w ręce staję się przygodą, w której możemy się całkowicie zatracić.

Stany Zjednoczone, Carlton. Czasy współczesne.
Na pierwszy rzut oka rodzina Farrisów prowadzi przykładne, ułożone życie, będące wzorem dla innych mieszkańców. Matka, Margaret Farris prowadzi organizacje zrzeszającą kobiety w Carlton, zachęcając do podejmowania inicjatyw społecznych i charytatywnych. Ojciec, John Farris założyciel świetnie prosperującej firmy, zapewniającej pracę wielu mieszkańców. I syn, Thomas Farris, przystojny i wysportowany kapitan szkolnej drużyny koszykówki, który osiągnął swoje stanowisko w zaledwie dwa tygodnie po dołączeniu do nowej szkoły. Do idealnego wizerunku nie pasuje tylko Ava. Aspołeczna siedemnastolatka o pospolitej urodzie i przeciętnym intelekcie, uparcie izolująca się od rówieśników.
Za skromnością i alienacją kryją się inne powody, niż tylko nieśmiałość. Z całej rodziny jedynie Ava zdaje się rozumieć, jaką cenę mogą ponieść oni wszyscy jeśli nie wykażą się dostateczną ostrożnością ukrywając swój dar. Samotne i przepełnione lękiem życie dziewczyny zmienia się z dnia na dzień, kiedy wkracza w nie Nathaniel – nowo przybyły do miasta chłopak o tajemniczej przeszłości, który podobnie jak ona, może mieć więcej niż jedną tożsamość.

Po fascynującym prologu – zagadkowym i nieco mrocznym – wkraczamy w życie nastoletniej Avy. Dziewczyny, która zamiast zwiewnych sukienek wybiera wytarte jeansy i workowate, chłopięcy podkoszulki. Nie noszącej ani grama makijażu. Nie podnoszącej ręki na lekcjach nawet gdy jest pewna odpowiedzi. W gruncie rzeczy Ava jest całkowitym przeciwieństwem swoich koleżanek z klasy. Zamiast podkreślać swoją urodę, skutecznie ją maskuje. Zamiast wykorzystywać swój potencjał, jak jej rodzina, na każdym kroku go ukrywa. Wiedza o tym kim jest i co potrafi zmywa jej sen z powiek, a każdy dzień przesiąka strachem i niepewnością.

Kreacja głównej bohaterki jest jednym z największym zalety powieści. Wbrew pozorom Ava nie jest szarą, nudną myszką, podkulającą ogon. Wręcz przeciwnie. Z całej rodziny przybiera najbardziej dojrzałą postawę, troszczy się o bezpieczeństwo swoje i innych, a przy tym jest pełna nieodpartego uroku, któremu ciężko się oprzeć. Jak to w fantastyce młodzieżowej bywa jest nieco naiwna i chwilami bardzo mało domyślna, choć – jeśli się uprzemy – można to zrzucić to na garb pierwszej miłości. I tutaj przechodzimy do Nathaniela. Chłopaka idealnego. Zawsze troszczącego się najpierw o nią, dbający zawsze o jej potrzeby i bezpieczeństwo, a przy tym niezwykle przystojnego i zabawnego. Nate to chłopak, o którym może marzyć każda dziewczyna. I to jest chyba kolejna, nieodłączna część tego gatunku. Nadmierne idealizowanie męskiego bohatera. Nathaniel jest tak słodki, że można go schrupać w całości, ale w dużych dawkach może powodować mdłości.

Styl autorki jest lekki i przyjemny, a przede wszystkim wciągający. Momentami jednak brakowało mi odczuć i emocji głównej bohaterki. Biorąc pod uwagę, że pisanie książki w narracji trzecioosobowej jest o wiele trudniejsze niż w przypadku pierwszoosobowej, uważam, że autorka świetnie sobie poradziła. Drugim, największym autem książki jest fabuła. Nie ma sytuacji kiedy akcja zwalnia i wlecze się niemiłosiernie, wręcz przeciwnie. Prawie z prędkością światła pokonywałam kolejne strony, nie nudząc się przy tym ani na chwilę. Zakończenie pozostawiło uczucie lekkiego niedosytu. Finał rozwinął się za szybko, a cały wątek z przeszłością Nate’a wyjaśniony został w jednym monologu. Brakowało mi odczuć Avy i interakcji między bohaterami. Odrobiny niepewności i złości. Czegoś co dodatkowo podkręciłoby emocje czytelnika.

W kilku prostych słowach można powiedzieć, że „Ava Farris - Podwójna tożsamość” to wciągająca i pełna gwałtownych zwrotów akcji książką, która gwarantuje, że nie oderwiesz się od niej dopóki nie dobrniesz do ostatnich stron. Kreacja bohaterów całkowicie zaspokoi fanów gatunku: mamy tutaj zabawną i inteligentną nastolatkę oraz przeuroczego chłopaka, który rozkocha w sobie nie jedną dziewczynę. Tajemnicze zakończenie pozostawia uczucie niedosytu i sprawia, że już nie mogę się doczekać kolejnej części. Jest to jedna z ciekawszych pozycji, z jakimi spotkałam się na naszym rynku i dzięki dobremu wydawnictwu i dokładnej, starannej korekcie, bez trudu może pokochać ją cała Polska.

Dzięki informacji od autorki książkę przeczytałam na stronie: http://moon-child.pl/

Gdzie można kupić/dostać tę książkę?

Gdzie można kupić/dostać tę książkę?

Schizofrenia może? samemu trzeba dojść

Schizofrenia może? samemu trzeba dojść

Książka została polecona mi przez samą autorkę - Panią Misztal. Dziękuje tej stronie za jej istnienie, bo gdyby nie to nigdy bym jej nie przeczytała. Książka jest bardzo pomysłowa i z niecierpliwością czekam na drugą część! Polecam ją wszystkim!

Świetna powieść fantasy polskiej debiutantki. Podczas czytania miałam skojarzenia z historią Romea i Julii:) Niecierpliwie czekam na dalszy ciąg.

• Chcę mieć
  • Fantastyka/science fiction