Okładka książki Jennifer, Liam i Josh. Nieautoryzowana biografia gwiazd serii "Igrzyska śmierci" Danny White
Danny White Wydawnictwo: Feeria biografia, autobiografia, pamiętnik
Jennifer, Liam and Josh. An Unauthorized Biography of the Stars of the Hunger Games.
Feeria
2014-04-02
2014-04-02
Aleksandra Górska
igrzyska śmierci

Nieczęsto czytam biografie jednak ta przyciągnęła moją uwagę już na półce w księgarni. Jest napisana bardzo przystępnym językiem. Obrazuje drogi aktorskie Jennifer Lawrence, Liama Hemswortha i Josha Hutchersona od najmłodszych lat. Wbrew temu co widzimy teraz ich początki były bardzo trudne i musieli wykazać się niesamowitą ambicją i determinacją.

Warto przeczytać choćby dlatego by zobaczyć jak wiele wysiłku trzeba by osiągnąć sukces nie mając znajomości i że w światłach fleszy widzimy jedynie sławę i bogactwo zupełnie zapominając, że mamy do czynienia z ludźmi, którzy poświęcili bardzo wiele w imię swoich marzeń i obdarcie z prywatności to największą cena jaką za te marzenia płacą.

Warto przeczytać choćby...

Moja opinia na: https://takieksiazki.blogspot.com/2019/04/danny-white-jennifer-liam-i-josh.html

Niecałe trzy godziny spędziłam w sklepie na czytaniu tego. Żałowałam wydać 6,99 i jak się okazało całkiem słusznie, bo jest to pozycja jednorazowa. Nie lubię biografii a tutaj znielubiłam je doszczętnie. Ta książka to kłamstwo i jedna wielka kpina. O pracy nad ‘Igrzyskami’ i ich kulisach zostało zawarte raptem 30% maszynopisu. Reszta to plotki, skandale oraz droga gwiazd do sławy. Nawiasem mówiąc wszystko to co mnie kompletnie nie interesuje.

Gdybym nagle zaczęła łaknąć ‘newsów’ z życia prywatnego osób sławnych zapewne sięgnęłabym po tani brukowiec. Jednak chwyciłam się książki a ona nie przyniosła ze sobą nic mądrego. Dowiedziałam się czym zainspirował się Orwell przy tworzeniu powieści ‘Folwark zwierzęcy’ oraz, że Stephen King skrytykował pisarstwo Stephanie Meyer i jej zmierzchową sagą. Tylko nie wiem czy dla tych kilku zdań opłacało się czytać całą tę pseudo książkę.

Zdecydowanie nie dla mnie – kto wystąpił w jakiej sukni i dlaczego akurat w takiej, kto zarobił najwięcej a kto najmniej, aż mnie ciary przechodzą. Raczej ostatni raz skusiłam się na tego rodzaju literaturę. Wracam do swojego ‘szarego’ życia:)

Jak często w dzieciństwie marzyliśmy o tym, aby zostać aktorami? To przeobrażanie się w kogoś innego, ten tabun strojów zapychających szafy... A ci sławni ludzie, z którymi moglibyśmy wtedy porozmawiać? Nasze myśli były pochłonięte tym światem, gdzie z czasem niektórzy próbowali swych sił w tym zawodzie, kiedy pozostali przestawili się na inne branże. A co by było, gdyby jednak nie rezygnowali?
Zanim nazwiska Jennifer, Josha i Liama stały się rozchwytywane, tak samo marzyli o tym, aby coś znaczyć w filmowym świecie. Oczywiście nie od początku było tak kolorowo, bo przecież życie to nie bajka, ale po każdym upadku podnosili się i walczyli dalej. I ten wysiłek się opłacił. Teraz otrzymują sporo propozycji aktorskich, że z trudem nadążają nad ich sprawdzaniem. Tylko czy oni mają aż tak ogromne parcie na szkło?
Przecież nie każdemu woda sodowa uderza do głowy.

Nawet nie wiecie, jak bardzo się cieszyłam, kiedy udało mi się znaleźć tę książkę w dość przystępnej cenie. Już wcześniej miałam ją na oku i gdy tylko zobaczyłam tę okładkę, to nie umiałam się powstrzymać i biografia tych gwiazd trafiła do koszyka. Tylko czy moja radość trwała dość długo? A może za wcześnie zaczęłam się uśmiechać niczym głupi do sera?

Potrzebowałam kilkunastu miesięcy, aby uświadomić sobie, jak bardzo zawiodłam się na tej książce. To częściowo ze swojej winy, bo oczekiwałam słodyczy z prawdziwego zdarzenia, a otrzymałam wyrób czekoladopodobny. Nawet wyjątkowo opakowanie się z tym współgrało.
Naprawdę liczyłam na coś nowego. Na coś, czego dotąd nie dałabym rady przeczytać w sieci czy też w ogólnodostępnych kolorowych magazynach. Niestety prawie wszystko zostało stamtąd zaczerpnięte, ale żeby było ładniej i przejrzyściej, autor przedstawił znane dotąd fakty w bardziej przystępnej formie. Tylko co z tego, skoro najwięksi fani tychże aktorów mają tę wiedzę w małym paluszku? Znają na pamięć dotychczasowe osiągnięcia Jennifer, Josha i Liama, widzieli już filmy z ich udziałem... Nawet ja, która tak nie szaleję za tymi gwiazdami, ale trafiająca na wywiady z nimi czy też artykuły poświęcone ich karierze również czuję się tym rozczarowana. Rzadko kiedy coś zdołało wykrzesać ze mnie kwestię „A to ci niespodzianka! Tego akurat nie wiedziałam...”, gdy przez resztę biografii po prostu ziewałam. Czy naprawdę ciężko spróbować wydobyć takie ciekawostki, coby ludzie wręcz krzyczeli, zaskoczeni przeczytanymi słowami? Wcisnąć się w miejsca, do których zwyczajny biały (gra słów zamierzona) nie ma normalnie dostępu i walczyć jak lew o to, by wzbogacić swoją książkę? Owszem, wtedy trzeba pomyśleć, czy aby na pewno te fakty są autentyczne, ale w dzisiejszych czasach mamy takie techniki, że naprawdę wiele można. Widać, że niektórzy wolą drogę na skróty, kiedy ta wyboista, posiadająca wiele skrzyżowań mogłaby okazać się stokroć lepsza.

Dobrze, pominę te przykre aspekty i w skrócie wspomnę o tym, co zdążyliście przeczytać w opisie tejże książki. Raz jeszcze przyszło mi zobaczyć, iż Jennifer, Liam i Josh wcale nie mieli tak łatwo na początku swoich karier. Przecież rozpoczynali swoje przygody ze światem filmowym w dość młodym wieku, a to wiązało się z większymi trudnościami. Udało im się jednak połączyć naukę trygonometrii z wkuwaniem ról na pamięć, co świadczy, że wystarczy chęć walki oraz dążenie do wyznaczonego celu, aby osiągnąć swoje największe marzenie!
Jak wcześniej wspominałam, autor postarał się pod kątem stworzenia tej książki. Łatwo dostępne fakty przedstawił nam w dość przyswajalny sposób, okraszając je odpowiednimi zdjęcia. Tylko co mi po dobrze brzmiących zdaniach, skoro ja wymagałam czegoś więcej? Przecież czułam się tak, jakbym czytała dość przewidywalną powieść! Wysiłki pana White'a – w moim mniemaniu – spełzły na niczym. Miało być pięknie, ale to już było...

Podsumowując:
Jeżeli poszukujecie nieautoryzowanej biografii, która zaszokuje was treścią i przywoła wiele bezsennych nocy, to zapewne jesteście w ślepym zaułku. Ta książka zapewne wywoła niesmak u wszystkich tych, którzy już nieco liznęli na temat Jennifer, Josha i Liama. Liczyłam na coś o wiele lepszego, a wyszło jak wyszło. Zawarte w tej biografii fakty można z łatwością znaleźć bez wydawania prawie trzydziestu złotych! A jeśli jesteście z gatunku tych leniwych, to ta książka spełni wasze wymagania. Moich nie spełniła.

Mogę powiedzieć tylko jedno - bardzo słaba biografia.

Mogę powiedzieć tylko jedno - bardzo słaba biografia.

Igrzyska Śmierci to niezwykle chodliwy temat. Niedawno wyszła ostatnia część trylogii w kinach. I był szał. Figurki, plakaty, bilety, piosenki, gale, wywiady, Instagram zawalony premierą, twister huczy co kto powiedział, Filmweb ciągle dawał statystyki. No ogólnie kasa.
Danny White to niezwykle cwana pisarka. Napisała ją w 2013 wiedząc, że seria stanie się bardzo rozchwytywana. Tym czasem ona sama zbijała kasę na fanach serii. A Igrzyska stały się legendarne…
White wszystkie informacje zawarte w książce brała z wywiadów w tabloidach. To nie jest dobre źródło. Dlatego proszę, nie bierzcie wszystkiego na serio. White też nie mogła zrobic nic kontrowersyjnego, ponieważ takich afer nie ma. Dlatego cwana pisarka skupiła się Miley i jej aferkach oraz Jennifer i jej ciętych odpowiedziach i dziwnych sytuacjach. Josh, po prostu poszedł w odstawkę. Poza opisaniem z dokładnością filmów w których grał jako chłopiec, Danny nic nam na jego temat nie przybliża. Nie napisała nic kontrowersyjnego, ponieważ nikt jej na to nie pozwolił. Wydaje się jakby tą pozycję napisała dorosła fanka serii. Skleciła wywiady, powiedzonka i sytuacje opisane w prasie. Nie napisała tego, że Jennifer po prostu jest niemiła, dziecinna i nieobyta. Że te jej czasem śmieszne żarciki i wywrotki to po prostu niechęć do ludzi. Bardzo cenię Jen za jej rolę, lubię ją na ekranie, ale jednak nie podchodzi mi ona w życiu. Danny również nie napisała wprost, że Liam chciał się po prostu wybić na Miley, pozwalając jej na takie sytuacje jakie miały miejsce w tamtym czasie. Co do Josh’a -jak już pisałam nie ma o nim wiele. White próbuje roztrząsnąć jego związek z Vanessą, co wychodzi dość tandetnie, jak w Pudelku…
Ja jednak bardzo dziękuję cwanej pisarce, a raczej uzdolnionej dziennikarce, ponieważ komu by się chciało przewalać artykuły, recenzje i inne informacje od 2000 roku na temat tej trójki..
Szybko mi się ją czytało, wciągająca i trudno dostępna. Jakos mi się udało ją dostać, z wielkim trudem. Ale przeczytane? Przeczytane.

Dla tych, którzy są fanami aktorów wcielających się w główne postacie filmów z serii Igrzyska Śmierci ta biografia jest idealna.
Pełna informacji na temat rozwijającej się kariery tej wspaniałej trójki.

Pełna informacji na temat rozwijającej się kariery tej wspaniałej trójki.

W moje ręce wpadła nieautoryzowana biografia gwiazd Igrzysk śmierci, za co dziękuję wydawnictwu Feeria. Biografie to nie jest mój ulubiony typ literatury, ale moja miłość do Igrzysk wygrała z niechecia do sięgnięcia po biografie i muszę wam powiedzieć, że jestem bardzo zadowolona z lektury.

W książce znajduja się fragmenty wywiadów i artykułów gazet, w których pojawili się aktorzy. Autor bardzo dobrze połączył zdobyte informacje, nadając temu przejrzysty całokształ. Zaczynając od dzieciństwa, życia przed igrzyskami, po życie po igrzyskach. Poznajemy dokładnie jakie Jennifer, Liam i Josh mieli marzenia, co sądzili o szkole i o tym jak zdobyli sławę.

Oczywiście (chyba) jak kazda książka biograficzna i ta miała umieszczone zdjęcia. Znajduja się zdjęcia z dziećiństwa, szkoły i premier filmowych. Za to autor ma duży plus i przyznam się bez bicia, że pierwsze co zrobiłam to właśnie obejrzałam zdjęcia. Nie wszyscy toleruja książki z samym tekstem więc nie watpie, że po tą sięgnie większa liczba osób….

Książka Danny White’a to niezła gratka dla fanów Liama, Jennifer i josh’a, aktorów którzy dzięki ekranizacji „Igrzysk Śmierci” osiągneli to o czym marzyli…
Z książki można dowiedzieć się wiele ciekawostek, o których z pewnościa wcześniej nie słyszeli. Okładka przyciąga, a sama książka zaspokaja ciekawość. Jednak moim zdaniem książka żeruje na filmie, ale każdemu fanowi polecam ją przeczytać z pewnością będziecie zadowolenie z informacji które w niej się znajduja, a Jennifer Lawrence, Liama Hemswortha oraz Josha Hutchersona staną się w waszych oczach jeszcze lepsi ( o ile to możliwe ).

Ocena
6/10

Na półkach: , , , , , ,

Bardzo dobra pozycja dla fanów serii "Igrzyska Śmierci", jak i wielbicieli Josha, Liama i Jennifer. Minusik za pomyłki w datach i częste powtórzenia, poza tym OK. Szczególnie że kupiłam na promocji XD

Dostałam tę książkę od przyjaciółki na święta i wzruszyłam się ze szczęścia gdy ją ujrzałam. Jestem wielką fanką Jennifer Lawrence, więc ta książka wzbogaciła mnie o parę fajnych faktów o Jen.

• Do kupienia
  • Biografie