Zabawy Maksa

Seria: Świat Maksa
Wydawnictwo: Skrzat
dla dzieci, Maks,
Izuś

"Świat Maksa" to pełne humoru historyjki o małym hipopotamie, który codziennie odkrywa, jak piękny i ciekawy jest świat. Pomagają mu w tym supermama oraz przyjaciele: słonik Edek, zebra Monika, kameleon Kolorek i krokodyl Gracjan. Z tej książeczki dowiecie się, dlaczego przyjaciele Maksa myśleli, że o nich zapomniał, i przekonacie się, ile frajdy sprawia sterowanie latawcem. Przeczytacie...

Z tej książeczki dowiecie się, dlaczego przyjaciele Maksa myśleli, że o nich zapomniał, i przekonacie się, ile frajdy sprawia sterowanie latawcem. Przeczytacie także o tym, że kolorowe baloniki potrafią płatać figle, a w zwykłe lusterko skrywa tajemnicze migotki. Udanej zabawy!

źródło opisu: www.skrzat.com.pl

źródło okładki: Wydawnictwo Skrzat

Sabinka | 2013-02-07
Przeczytana: 05 listopada 2012

"Zabawy Maksa" to kolejna książeczka z serii Świat Maksa, która opisuje przygody małego, ale jakże sympatycznego i lubianego przez dzieci hipopotamka - Maksa.
Jak sam tytuł wskazuje, Autorka w tej części opisuje zabawy małego Maksia, jego przyjaciół oraz maleńkiej siostrzyczki.
Od czasu kiedy w domu hipcia pojawiła się mała siostrzyczka, przyjaciele Maksia czują się odrzuceni. Mają wrażenie, że dużo mniej czasu przyjaciel im poświęca. Czy faktycznie Maksio zajmując się siostrzyczką ma mniej czasu dla przyjaciół? Czy uda mu się pogodzić spotkania z Moniką, Gracjankiem i Kolorkiem a siostrzyczką???
Podczas zabawy z Zuzią i jej balonikami dochodzi do pewnego zdarzenia... Gdyby nie szybka reakcja Maksia mogłoby dojść do nieszczęścia. Katarzyna Zychla za sprawą tego opowiadania jasno daje dzieciom do zrozumienia, że nawet przy zabawach należy mieć na uwadze własne i innych bezpieczeństwo. Trzeba być świadomym zagrożeń. W razie niebezpieczeństwa wołać o pomoc. Dla dzieci przekaz jest...

Kiti | 2015-11-10

Od kiedy w domu Maksa pojawiła się jego młodsza siostrzyczka Zuzia, hipopotamek nie miał czasu dla swoich przyjaciół, a przynajmniej tak im się wydawało. Jaką niespodziankę szykował dla nich Maks? Druga opowieść dotyczy baloników, które Zuzia otrzymała w prezencie. Starszy brat postanowił stworzyć kosz z balonami, w którym miała zasiąść Zuzia. Nie przewidział tylko jednego... Na koniec, ciekawa historia o tym, co można zrobić z lusterkiem i ile frajdy może przynieść zabawa tym przedmiotem.

Katarzyna Zychla pod przykrywką pięknych historii starała się przekazać, że młodsze rodzeństwo to zawsze rewolucja w życiu każdego z nas. Nie oznacza to jednak, że porzuciło się swoich przyjaciół. Obie strony muszą odnaleźć się w nowej sytuacji. Należy także pamiętać o tym, że niektóre zabawy mogą przynieść odwrotny skutek od zamierzonego oraz, że nawet dość niepozornym przedmiotem można się świetnie bawić.

mclena | 2016-12-16
Na półkach: Przeczytane, 2016 ✔