Moje lata w Afryce

83-912148-2-6
afryka, Tanzania, podróże,
literatura faktu
shao

Halszka Wiłkomirska, architekt, urodziła się w 1933 r. w Słonimie na Polesiu. W latach 1939-1960 mieszka w Radomiu, kończy tam Liceum Budowlane. W 1952 r. organizacja ZMP uniemożliwia jej dostanie się na Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. Jako technik budowlany pracuje na radomskich budowach. W latach 1960-1966 studiuje na Wydziale Architektury PW, gdzie po dyplomie pracuje do końca 1970 r. Od 1971 r. mieszka i pracuje w Kopenhadze. Z ramienia duńskiej organizacji pomocy dla krajów Trzeciego Świata wyjeżdża na trzy lata do Tanzanii. Pracuje z młodymi tanzańskimi urbanistami, jeździ z nimi po kraju. Poza praca zawodową organizuje w Dar es-Salaam szkółkę rysunkową dla głuchoniemych. Swoje przeżycia i spostrzeżenia zapisała w dzienniku.

źródło opisu: Wydawnictwo Kej, 2000

mariola | 2016-10-28