Ciąża drogą mailową

Wydawnictwo: Novae Res
ciąża
Kamila

„CIĄŻA? GRUBA PRZESADA!” „Ciąża drogą mailową” stanowi zapis korespondencji przyjaciółek, które niemal w tym samym momencie zaszły ciążę. Dla jednej będzie to pierwsze dziecko, druga zaś oczekuje kolejnego. Od chwili kiedy dowiedziały się, że będą miały dzieci, prowadzą ze sobą rozmowę za pomocą maili, dzielą swoje radości i troski, zwierzają się z problemów. Kobiety o swoich ciążach nie...

„CIĄŻA? GRUBA PRZESADA!”

Kobiety o swoich ciążach nie piszą w samych superlatywach, wręcz przeciwnie – nie owijają w bawełnę i szczerze opisują swoje emocje, nie zawsze pozytywne. Pokazują, że ciąża to nie tylko radosne oczekiwanie, bezkarne zachcianki i czas dobrego seksu, ale również problemy z akceptacją zmieniającego się ciała, utrudnienia w życiu codziennym i fizyczne cierpienie. Na szczęście możemy liczyć na happy end – finał tych trudnych dziewięciu miesięcy jest w obu przypadkach równie szczęśliwy.

Starałyśmy się w jak najszczerszy sposób opisać te 9 miesięcy. To nie jest jeden z setek poradników, ale życiowa opowieść o cieniach i blaskach oczekiwania na dziecko. Odkrywamy prawdziwą naturę ciąży. My nie upiększamy rzeczywistości, pokazujemy życie przeciętnych ciężarnych w sytuacjach, z jakimi na pewno się spotykają. Jednocześnie mówimy też o tym, że ciąża to cudowna sprawa.

Książkę można zadedykować wszystkim – ciężarnym i przyszłym mamom, by nabrały dystansu do swojego stanu i dodały sobie otuchy; tym, co urodziły, by z sentymentem wróciły do wspomnień; mężczyznom, by wiedzieli, czego od nich oczekują ich ciężarne partnerki.

źródło opisu: Wydawnictwo Novae Res, 2012

źródło okładki: www.zaczytani.pl

Wioleta Szulejewska | 2012-10-12
Przeczytana: 10 października 2012

Nie mam dzieci i nie jestem w ciąży, mimo tego, książkę przeczytałam w ciągu pierwszej nocy, po jej zakupieniu. Zaczęłam już w autobusie. Współpasażerowie patrzyli na mnie, jakbym uciekła z psychiatryka, śmiałam się bowiem w głos. Książka jest przede wszystkim zabawna, ale zawiera również też cenne porady, które przydadzą się wszystkim ciężarnym i planującym ciążę. Zawsze dobrze wiedzieć jak zrobić pedicure i wydepilować bikini, kiedy brzuch przysłania cały świat.

Dorota | 2012-12-04

Ciąża? Gruba przesada!

Poradników ciążowych mamy na rynku pod dostatkiem, ale takiej formy i takiego spojrzenia - jak to zaprezentowane w książce „Ciąża drogą mailową” - próżno w nich szukać. Koncepcja, jaką obrały autorki, jest oryginalna, bo oparta na elektronicznej korespondencji dwóch przyjaciółek, które niemal w tym samym momencie dowiadują się, że zaszły w ciążę. Ciekawostką jest również fakt, że historia ta wydarzyła się naprawdę, bo przyszłe mamy rzeczywiście mailowały ze sobą przez cały okres ciąży dzieląc się doświadczeniami, problemami i radością związanymi z oczekiwaniem na dziecko. Na dowód tego autorki zamieściły w książce swoje prawdziwe adresy mailowe, poprzez które można z nimi korespondować jeszcze długo po lekturze.

Bohaterkami książki są Ania i Justyna. Ania zachodzi w drugą ciążę, wychowując już roczną córkę; dla Justyny zaś będzie to pierwsze dziecko. Dla obydwu przyjaciółek ciąża to istna rewolucja. Justyna ma mnóstwo zmartwień i obaw dotyczących swojego...

madzir18 | 2015-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2015

Lekka i przyjemna. Momentami miałam wrażenie, że czytam o sobie. Pochłonęłam w jeden wieczór. Polecam.

Marlon90 | 2016-12-10
nikolka | 2015-12-21