Mama Bamba. Porody naturalne - w objęciach mocy, miłości i przyjemności

Tłumaczenie: Katarzyna Emilia Bogdan
Wydawnictwo: Świadome Życie
The Mama Bamba Way: Discover the Power and Pleasure of Childbirth
Wiedźma

Poród przepełniony jest bogactwem i magią. Ale ponieważ obawiamy się bólu i mocy, które są z nim związane, odwracamy się od obfitości, którą nam oferuje. Zamiast tego decydujemy się na sterylność i poprzez zabiegi medyczne odzieramy ten proces z odczuć. Tymczasem poród jest szczytowym doświadczeniem, które może być dla nas transformujące, a świadome, pełne uważności narodziny stają się dla naszych dzieci pierwszym życiowym doświadczeniem, w ramach którego dowiadują się, że nie muszą się lękać – że życie w całej swej intensywności jest czymś, w co warto wejść, godnym śmiechu, płaczu i umiłowania.
Mama Bamba zawiera opisy metod, z których kobiety mogą korzystać w okresie ciąży i porodu, aby niezależnie od przebiegu narodziny były dla nich satysfakcjonującym doświadczeniem. Kluczowe narzędzia, które znajdują się w tej książce, obejmują medytacyjną uważność, relaksację i poddanie się, eksplorowanie nieświadomego umysłu, komunikowanie się z dziećmi w łonie oraz wsparcie porodowe.

Mama Bamba oferuje również praktyczne zalecenia na pierwsze miesiące ciąży oraz rady dotyczące cierpienia po stracie dziecka. Chociaż takie doświadczenie przydarza się sporadycznie, jednak zostało uwzględnione w tej książce, ponieważ w naszym społeczeństwie zdecydowanie za bardzo unika się tego tematu, spowijając przeżycia z nim związane milczeniem.

źródło opisu: https://www.znak.com.pl/

źródło okładki: https://bonito.pl/

Cantata | 2018-10-12
Przeczytana: 11 października 2018

Poród. Moment na który czekamy przez dziewięć miesięcy. Kojarzy nam się z wielkim bólem i niesamowitą radością. Szczególnie ten pierwszy, kiedy jeszcze nie wiemy czego się spodziewać. Każdy człowiek boi się bólu, tak nas skonstruowano, lecz w dzisiejszych czasach jesteśmy w stanie mu zaradzić. Paracetamol, gaz, epidural i dziesiątki innych środków czekają na nas na oddziale położniczym. Wystarczy jedno słowo by przyszedł lekarz ze strzykawką i sprawił, że będziemy jak nowo narodzone. Robyn Sheldon, położna i facylitatorka mediacji, w swojej książce uświadamia nam, że jesteśmy sobie w stanie pomóc same bez środków przeciwbólowych czy cesarskiego cięcia. Wystarczy wsłuchać się w siebie i dziecko, nawiązać z nim kontakt telepatyczny i dzięki medytacji i wizualizacji będziemy w stanie bez lęku przejść przez najgorszy etap porodu. Ja już niestety nie sprawdzę, ale może są tu jakieś inne mamusie?

Pełna recenzja na blogu :...

Justyna86 | 2018-12-08
Wiedźma | 2018-03-24