Grzyby. Seriaporad.pl

Wydawnictwo: Septem
poradniki

Leśny poradnik. Bawi, uczy, zaskakujeWskazówki, jak odróżniać grzyby jadalne od trującychCzas zbioru i rejon występowania poszczególnych gatunkówDokładny opis ponad 240 gatunków grzybówBezcenne rady podczas każdego grzybobraniaDalej z koszem w las, tam przygoda czeka nas!Rozmiar, kolor i miejsce występowania grzybów.Budowa grzyba i identyfikowanie go po rodzajach blaszek. Rozpoznawanie terenów, na których występują różne gatunki.Kolorowe fotografie i rysunki ilustrujące opis każdego grzyba.Grzybobranie to jeden z naszych ulubionych sportów narodowych. Gdy tylko zbliża się sezon, lasy całego kraju wypełniają się amatorami grzybów. Każde hobby wymaga jednak odpowiedniej bazy teoretycznej. Jeśli lubisz wiedzieć, co właściwie zbierasz i zjadasz, albo po prostu wolisz mieć stuprocentową pewność, że w Twoim koszyku znajduje się grzyb jadalny, a nie łudząco podobny do niego truciciel, ten nietuzinkowy poradnik jest idealny dla Ciebie. Doprowadzi Cię z leśnych ostępów wprost do garnka z bezpieczną zupą grzybową!Jesteś ciekawy świata, chcesz wiedzieć więcej i wciąż się czegoś uczyć, a nie masz czasu na czytanie opasłych poradnikówa Seriaporad.pl to niezwykłe książeczki, które szybko, sensownie i bez owijania w bawełnę wprowadzą każdego w interesujący go temat. Koniecznie sprawdź też pozostałe tytuły! Książkę poleca:

Ajcila | 2014-08-15
Na półkach