Przygoda z Relaksem

Monika

Poetycka, pełna ciepła i poczucia humoru opowieść o przenikaniu się dzieciństwa i dorosłości. Śledzimy tytułowych bohaterów w czasach, gdy jako harcerze urządzają sobie nocne podchody, wykradają proporce lub inne fanty, aby potem żądać ich wykupu. Innym razem widzimy, jak w poszukiwaniu duchów udają się na wiejski cmentarz i poddasze drewnianego kościoła, i za każdym razem nieoczekiwanie znajdują to, czego szukali. Ale największa przygoda czeka na Przygodę i Relaksa w dorosłym życiu. Chcą rozwiązać tajemnicę rodzinnego skarbu, a jedyną ich wskazówką jest przedwojenne zdjęcie dziadka i enigmatyczny napis na odwrocie: "Brzeziny, patrz, gdzie kuca". Kto jeszcze widział to zdjęcie? Kto będzie próbował przeszkodzić bohaterom w ich poszukiwaniach? I wreszcie - co okaże się skarbem? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziecie Państwo w debiutanckiej książce Jacka Perłowskiego.

źródło opisu: http://www.fabryka.p

źródło okładki: http://www.fabryka.p