Królowie życia

Wydawnictwo: Kurka Wodna
978-83-932559-0-0
Pujszo, królowie, życia
Maciej

„Królowie życia” to książka zabawna, pikantna, fascynująca, a przede wszystkim autentyczna. Opisuje przygody dwóch młodych przyjaciół, którzy wyjechali z Polski tuż przed stanem wojennym z mocnym postanowieniem zrobienia wielkiej kariery. Choć startują z tego samego punktu – obydwaj mają talent, wdzięk i ani grosza przy duszy – los pisze dla nich zupełnie różne scenariusze. Mariusz Pujszo, aktor, scenarzysta, reżyser i producent filmowy, poznaje „od kuchni” wielki świat filmu, statystując w przeróżnych produkcjach, żyje życiem paryskiej bohemy. Jego przyjaciel, Piotr Wyrwas w tym czasie pławi się w luksusie na zamku austriackich arystokratów i zaczyna obiecującą karierę śpiewaka operowego. Na podstawie ich przygód nakręcono głośne filmy fabularne. Film „Królowie życia” („Commes des Rois”) w reżyserii Francisa Velle odniósł wielki światowy sukces, był wyświetlany w kinach i telewizjach w ponad 20 krajach, zaś prawa do do remake’u kupił „Dreamworks” Stevena Spielberga. „Francuski numer” zaś, w reżyserii Roberta Wichrowskiego, miał kilkaset tysięcy widzów w kinach i był wielokrotnie pokazywany w polskich i zagranicznych stacjach telewizyjnych. O przygodach Mariusza i Piotra mówiono w wielu programach telewizyjnych, m.in. w zadedykowanym im specjalnie programie Ewy Drzyzgi - „Życie pisze scenariusze” z cyklu „Rozmowy w toku”.
Książka zawiera mnóstwo niesamowitych przygód rodem z „Kariery Nikodema Dyzmy”, plotek z życia największych gwiazd filmowych, a także unikalne zdjęcia z prywatnych archiwów Autorów.

źródło opisu: z okładki

źródło okładki: www.kurkawodna.com