Gorszycielka

Wydawnictwo: Pol-Nordica
Improper Advances
romans, sprzed, lat
dorotai

Oriana Julian znana jest w Londynie jako Ana St. Albans, znakomita śpiewaczka. Ta zaledwie dwudziestotrzyletnia wdowa marzy o miłości i zamążpójściu, ale uznawana z racji swej profesji za kobietę łatwą nie może liczyć na uczciwe propozycje ze strony mężczyzn. Po kolejnym rozczarowaniu Oriana wyjeżdża ze stolicy na wyspę Man, by tam odnaleźć spokój. Ma też nadzieję, że plotkarze zapomną o...

Po kolejnym rozczarowaniu Oriana wyjeżdża ze stolicy na wyspę Man, by tam odnaleźć spokój. Ma też nadzieję, że plotkarze zapomną o Anie-gorszycielce i znajdą sobie inny obiekt zainteresowania. Oriana wynajmuje samotny mały domek od sir Dariusa Corletta, najbogatszego mieszkańca wyspy. Corlett traktuje najpierw gościa jak kobietę dość swobodnych obyczajów, potem jak sprytną łowczynię majątku, by wreszcie uświadomić sobie, że bez Oriany nie potrafi żyć. Oriana również darzy go uczuciem, ale brak jej odwagi, by wyznać, że ona, stateczna wdowa, jest „Syreną z Soho", jak nierzadko nazywano ją bez szczególnego szacunku.

źródło opisu: Wyd. Pol-Nordica, 2004

źródło okładki: zdjęcie autorskie