Rozmowy pod modrzewiem

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
83-211-1303-6
Joanne

Dlaczego "Rozmowy pod modrzewiem"? Dlatego, że za oknem mieszkania ks. Jana Twardowskiego rośnie rozłożysty modrzew. Przetrwał wojnę i burze i zadziwia nas swoją obecnością w stolicy. Pod tym modrzewiem wielokrotnie rozmawialiśmy z księdzem Janem o poetach, pisarzach, książkach, o poezji i o życiu. Z tych rozmów zrodził się ten tomik. A rozmowy dotyczą m.in. księży: F. Dyżewskiego, B....

A rozmowy dotyczą m.in. księży: F. Dyżewskiego, B. Brzozowskiego, J. Wolffa, J. Ziei,
Pisarzy i poetów: H. Ch. Andersena, J. Andrzejewskiego, J.Iwaszkiewicza, A. Kamieńskiej, ks. J. St. Pasierba, J. Korczaka, B.Ostromęckiego, A. Słonimskiego, J. Śpiewaka, K. Wierzyńskiego i samego Księdza Jana.

źródło opisu: Instytut Wydawniczy Pax, 1999

źródło okładki: zdjęcie autorskie