Okładka książki Zwiadowcy. Ruiny Gorlanu

Zwiadowcy. Ruiny Gorlanu

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Zwiadowcy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
zwiadowcy
typ
papier
pastelova
7,95 (957 ocen i 102 opinie)

Opis książki

Ponad 4.000.000 fanów na całym świecie, ponad 40 tygodni na liście bestsellerów "New York Timesa" - bestsellerowa seria "Zwiadowcy" po raz pierwszy w twardej oprawie! Osadzona w fikcyjnym, stylizowanym na średniowiecze, świecie powieść przygodowa dla nastolatków, pierwszy tom bestsellerowej serii Johna Flanagana. Przyszłość piętnastoletniego Willa, wychowanka sierocińca, zależy od decyzji możnego...

Przyszłość piętnastoletniego Willa, wychowanka sierocińca, zależy od decyzji możnego barona. Szkoła Wojowników bądź proza chłopskiego życia, miecz i zbroja, albo oporządzanie trzody... Will bardzo chciałby zostać rycerzem jak jego ojciec - bohater, który zginął w ostatniej potyczce ze złym baronem Morgarathem. Problem w tym, że do władania ciężką bronią potrzebna jest krzepa i siła fizyczna, a ich chłopakowi brak. Niewysoki i drobny, regularnie zbiera cięgi od większych kolegów.
Los Willa wydaje się być przesądzony (witajcie świnki, witajcie zagony, żniwa i wykopki!), gdy nieoczekiwanie ktoś wyraża chęć zaopiekowania się sierotą. Tajemniczy Hart proponuje chłopcu przystanie do zwiadowców - okrytej złą sławą grupy ludzi, o których krążą rozmaite legendy. Ponoć zwiadowcy parają się mroczną magią, potrafią stawać się niewidzialni. Ludzie patrzą na nich ze strachem i niechęcią.
Nie taki los wymarzył sobie Will, ale wszystko wydaje się lepsze od wejścia w skórę pokornego pańszczyźnianego chłopa. Początek nauki u Halta to jednocześnie początek wielkiej przygody, prawdziwej męskiej przyjaźni oraz walki na śmierć i życie.

źródło opisu: Jaguar, 2012

Polecamy

Opinie czytelników
desire | 2013-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2013

Czy warto przeczytać ? "Jestem za, a nawet przeciw" !!

Za, bo koniecznie trzeba poznać te niezwykłą historię. W książce jest wiele barwnych postaci i bardzo od siebie różnych. Główny bohater Will w "Dniu Wyboru" marzy o tym aby dostać się do szkoły rycerskiej, niestety nie udaje mu się. Nie wiedząc o tym zaczyna niezwykłą przygodę pod okiem jednego z mistrzów zwiadowców - Halta. To on tak na prawdę nadaje tak nietuzinkowy klimat książce. Swoim zachowaniem może służyć za przykład dla każdego, a nawet inspirować.

A teraz dlaczego jestem przeciw. To proste! Boję się o zdrowie innych czytelników, dlatego że nie ma sposobu na oderwanie się od tej książki. Czytając zapomina się o jedzeniu, piciu czy nawet śnie. Jest to dobry znak bo oznacza że książka jest znakomita... ale może z czasem skutkować odwodnieniem i bezsennością - słowem, przed przeczytaniem zapoznaj się z treścią książki bądź skonsultuj się z autorem lub wydawcą, gdyż każda książka niewłaściwie szybko poznawana może zagrażać...

Annalynne | 2011-01-26
Przeczytana: 10 stycznia 2011

Zwiadowcy… powiem szczerze, że początkowo nie byłam przekonana do tej książki. Nie lubię czytać tego, na co akurat jest moda. Nie chodzi oto, ze uważam ową pozycję za nudną czy po prostu głupią. Denerwuje mnie ten cały szum dookoła niej. Dlatego też odpuściłam sobie Zwiadowców. Jednak tak się złożyło, że jak byłam na wakacjach nad morzem, to zaszłam do Empiku. Czekając, aż rodzice kupią, co chcą, przeglądałam książki i natknęła się na powieść autorstwa Flanagana. Przeczytałam opis, kilka stron ze środka i mnie zaciekawiło. W domu poszukałam opinii na temat lektury i zarezerwowałam w bibliotece. Po kilku miesiącach dostałam ją w swoje łapki. Czas czytać.
Kiedy patrzyłam na tytuł nic odnośnie fabuły nie przychodziło mi do głowy. Od razu książka wydała mi się tajemnicza, a takie właśnie lubię. Dużo czasu minęło, nim się przełamałam, aby to przeczytać. Skończyłam jedną książkę, drugą i naszedł na czas na nich. Podeszłam do czytania sceptycznie, jednak, kiedy minęłam prolog, wpadłam w nałóg...

Lenalee | 2013-03-19
Przeczytana: 19 marca 2013

Wyobraźcie sobie, że nadejść musi chwila, w której będziecie musieli zmierzyć się z tym, co zamierzacie robić w przyszłości. Czym chcecie się zajmować? Zostaniecie kucharzem/kucharką? Skrybą? Dyplomatą/dyplomatką? Czy może pragniecie ubrać zbroję, wziąć do ręki miecz i walczyć na śmierć i życie za własne królestwo? To, o czym marzycie, niekoniecznie musi się spełnić. Do zostania rycerzem możecie nie mieć odpowiedniej postury i predyspozycji, do bycia skrybą wyjątkowej kaligrafii, do gotowania wystarczających umiejętności. Wtedy zostaje wam tylko jedno – praca na wsi, z dala od spełnienia własnych marzeń.

W takim świecie żyje Will oraz jego przyjaciele. Nadchodzi chwila, w której możny baron zadecyduje o jego przyszłości. Chłopak marzy o byciu rycerzem, jednak nie posiada odpowiedniej –postury fizycznej – jest drobny, przez co nie byłby w stanie odpowiednio władać mieczem. Will posiada jednak inne, zachwycające umiejętności, które przyciągają uwagę Halta, który proponuje mu przystani...

Fene | 2014-04-26

Po lekturze tej książki mam ochotę na następne części.

| 2010-12-19
Przeczytana: 12 grudnia 2010

MadameFromLorien | 2014-03-10
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 10 marca 2014

"Zaczniesz czytać, to się nie oderwiesz" mówili? mówili! Posłuchało dziecko? Nie! Nie posłuchało. Powiedziało sobie, "A prolog tylko przeczytam" i co, obudziło się z mordą w książce rankiem dnia następnego. Z zakładką w połowie. A tu pięć sprawdzianów.

Wspaniała trzymająca w napięciu i co trzeba podkreślić (bo to dla mnie bardzo ważne określenie) EPICKA opowieść!
Muszę też zaznaczyć, że autor wspaniale wykreował postacie. Mają ciekawe indywidualne, osobliwe charaktery i charakterki.
Znalazłam nową miłość!
Już mi ślinka cieknie na następną cześć! :)

AshiNa | 2013-11-23
Przeczytana: 17 listopada 2013

Na początku nie mogłam się przełamac, żeby ją przeczytać. Wypożyczyłam ja wraz z kilkoma innymi książkami i odkładałam ją, i odkładałam, aż w końcu przyszedł czas na nią. Kiedy zaczęłam, wciągnęłam się od razu. Polubiłam Willa i było mi go trochę szkoda. Nie wiedział nic o swoim pochodzeniu, ale wierzył, że jego ojciec był wspaniałym rycerzem, który zginał w strasznej wojnie. Nie mogłam się oderwać od tej książki, cały czas chciałam wiedzieć więcej i więcej. Myślę, że kolejne części będą tak samo wspaniałe, albo nawet lepsze.

Dorota | 2014-03-03
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Nie mam pojęcia jak doszło do tego, że skusiłam się na tą książkę. Był to bardzo, bardzo, bardzo dobry wybór. Jest ona godna polecenia, bo wciąga jak diabli, nie sposób się od niej oderwać (nawet jesli trzeba iść za potrzebą :P)

electric_cat | 2013-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2013

Całość standardowo tutaj:

Nie żałuję, że sięgnęłam po pierwszy tom serii "Zwiadowcy". Dotychczas lekturę tej książki doradzało mi wielu znajomych. Dzisiejszego dnia poznałam odpowiedź dlaczego. Wydawnictwo Jaguar poleca ową książkę czytelnikom od jedenastego roku życia. Nie znaczy to jednak, że starsi czytelnicy będą się przy lekturze historii Willa nudzić, autorka tych słów jest tu jednym z licznych przykładów "czytaczy" w wieku "11+ trochę" bawiących się przy "Zwiadowcach" wyśmienicie. Otrzymałam ciepłą historię o dorastaniu, poszukiwaniu swego miejsca w świecie i o przezwyciężaniu swoich własnych słabości okraszoną sporą ilością niewymuszonego humoru. Książka podawana bez zbędnego patosu o "poważnym bohaterze, który poważnie wyciąga swój miecz i poważnie spogląda na majestatyczną poczwarę".
"Ruiny Gorlanu" przekonały mnie do sięgnięcia po znaną w wielu krajach serię "Zwiadowcy". Od sie...

Tristezza | 2011-04-26

Opowieść rozpoczyna się w najważniejszym momencie życia młodych bohaterów: w Dniu Wyboru. Przydzieleni będą wtedy do Mistrzów Sztuk i będą się szkolić przez najbliższe cztery lata jako czeladnicy. Will nie posiada żadnych specjalnych umiejętności, które predestynowałyby go do roli wybrańca. Jest zwykłym, przeciętnym młodzieńcem, który dochodzi do wszystkiego poprzez ćwiczenia i ciężką pracę. Przez to boi się, że żaden mistrz go nie zechce, a on będzie musiał pracować na roli. Jednak okazuje się, że młodzieniec ten ma specjalne umiejętności, które przyciągają do nie go sławnego zwiadowcę Halta. Will zostaje jego czeladnikiem. Nie jest przekonany czy to przypadkiem nie jest kara, gdyż jego mistrz okazuje się ponury, humorzasty i ogólnie daje popalić. Młody czeladnik musi pogodzić się z tym, że nie zostanie rycerzem, lecz to niejedyna rzecz, z którą będzie musiał się zmierzyć.

Zwiadowcy są lekturą skierowaną, raczej do młodzieży niż do starszych czytelników. Bohaterowie ksią...

Załóż konto za darmo!

71. rocznica
  • Małgorzata Kalicińska
    58. rocznica
    urodzin
    Kiedy się coś ma na stałe, za darmo, nie docenia się tego. Czasem trzeba to stracić, by zrozumieć, co się straciło.
  • Truman Capote
    90. rocznica
    urodzin
    Ja się nie przyzwyczajam. Nigdy i do niczego. Kiedy się przyzwyczajasz, to jakbyś umierał.
  • Elie Wiesel
    86. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie zapomnę tej nocy, pierwszej nocy spędzonej w obozie, która zamieniła moje życie w mroczne, zaryglowane więzienie. Nigdy nie zapomnę tego dymu. Nigdy nie zapomnę drobnych twarzyczek dzieci, których ciała zamieniały się na moich oczach w kłęby dymu pod milczącym niebem. Nigdy nie zapomnę pł... pokaż więcej
  • Laura Esquivel
    64. rocznica
    urodzin
    Moja babka miała bardzo interesującą teorię. Mówiła mianowicie, że chociaż wszyscy rodzimy się z pudełkiem zapałek w środku, nie możemy ich zapalic sami, gdyż potrzebujemy do tego (...) tlenu i ognia. Tylko że w naszym przypadku tlen może pochodzic z oddechu ukochanej osoby, a funkcję ognia może spe... pokaż więcej
  • Cecelia Ahern
    33. rocznica
    urodzin
    Bratnia dusza to ktoś, kto rozumie Cię lepiej niż ktokolwiek inny, kocha Cię bardziej niż ktokolwiek inny, będzie przy Tobie zawsze, bez względu na wszystko.
  • Cecelia Ahern
    33. rocznica
    urodzin
    strasznie mnie wkurza, kiedy wszyscy mówią, że czas leczy rany, a jednocześnie powtarzają, że im dłużej kogoś nie ma, tym bardziej się za tym kimś tęskni
  • Jakub Porada
    45. rocznica
    urodzin
    W końcu wszystkie drogi prowadzą ... przed siebie.
  • Jay Asher
    39. rocznica
    urodzin
    Nikt nie wie ze stuprocentową pewnością, w jakim stopniu jego postępowanie odbija się na życiu innych. Bardzo często nie mamy choćby bladego pojęcia. Mimo to robimy, co nam się żywnie podoba.
  • Téa Obreht
    29. rocznica
    urodzin
    Pragnęli zwycięstwa, ale klęska była większym zaszczytem, bo kształtowała charakter i tym chętniej opiewali ją w pieśniach.
  • Gustave Mark Gilbert
    10. rocznica
  • Anna Świrszczyńska
    30. rocznica
    śmierci
    Jeśli nie mogę uciec od nieszczęścia,
    zawsze mogę się schronić
    w nieszczęściu.
  • Patrick White
    24. rocznica
    śmierci
    Brak litości dla zwierząt (...) jest pierwszym sygnałem okrucieństwa w naturze ludzkiej.
  • św. Teresa od Dzieciątka Jezus
    117. rocznica
    śmierci
    Ach! Biedne kobiety, jakże są pogardzane!...A przecież o wiele więcej kobiet niż mężczyzn kocha Dobrego Boga i podczas Męki Naszego Pana kobiety miały więcej odwagi niż apostołowie, ponieważ nie ulękły się obelg żołnierzy i ośmieliły się otrzeć godne uwielbienia Oblicze Jezusa...Bez wątpienia właśni... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku