Okładka książki Zwiadowcy. Ruiny Gorlanu

Zwiadowcy. Ruiny Gorlanu

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Zwiadowcy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
zwiadowcy
typ
papier
pastelova
7,94 (959 ocen i 104 opinie)

Opis książki

Ponad 4.000.000 fanów na całym świecie, ponad 40 tygodni na liście bestsellerów "New York Timesa" - bestsellerowa seria "Zwiadowcy" po raz pierwszy w twardej oprawie! Osadzona w fikcyjnym, stylizowanym na średniowiecze, świecie powieść przygodowa dla nastolatków, pierwszy tom bestsellerowej serii Johna Flanagana. Przyszłość piętnastoletniego Willa, wychowanka sierocińca, zależy od decyzji możnego...

Przyszłość piętnastoletniego Willa, wychowanka sierocińca, zależy od decyzji możnego barona. Szkoła Wojowników bądź proza chłopskiego życia, miecz i zbroja, albo oporządzanie trzody... Will bardzo chciałby zostać rycerzem jak jego ojciec - bohater, który zginął w ostatniej potyczce ze złym baronem Morgarathem. Problem w tym, że do władania ciężką bronią potrzebna jest krzepa i siła fizyczna, a ich chłopakowi brak. Niewysoki i drobny, regularnie zbiera cięgi od większych kolegów.
Los Willa wydaje się być przesądzony (witajcie świnki, witajcie zagony, żniwa i wykopki!), gdy nieoczekiwanie ktoś wyraża chęć zaopiekowania się sierotą. Tajemniczy Hart proponuje chłopcu przystanie do zwiadowców - okrytej złą sławą grupy ludzi, o których krążą rozmaite legendy. Ponoć zwiadowcy parają się mroczną magią, potrafią stawać się niewidzialni. Ludzie patrzą na nich ze strachem i niechęcią.
Nie taki los wymarzył sobie Will, ale wszystko wydaje się lepsze od wejścia w skórę pokornego pańszczyźnianego chłopa. Początek nauki u Halta to jednocześnie początek wielkiej przygody, prawdziwej męskiej przyjaźni oraz walki na śmierć i życie.

źródło opisu: Jaguar, 2012

Polecamy

Opinie czytelników
desire | 2013-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2013

Czy warto przeczytać ? "Jestem za, a nawet przeciw" !!

Za, bo koniecznie trzeba poznać te niezwykłą historię. W książce jest wiele barwnych postaci i bardzo od siebie różnych. Główny bohater Will w "Dniu Wyboru" marzy o tym aby dostać się do szkoły rycerskiej, niestety nie udaje mu się. Nie wiedząc o tym zaczyna niezwykłą przygodę pod okiem jednego z mistrzów zwiadowców - Halta. To on tak na prawdę nadaje tak nietuzinkowy klimat książce. Swoim zachowaniem może służyć za przykład dla każdego, a nawet inspirować.

A teraz dlaczego jestem przeciw. To proste! Boję się o zdrowie innych czytelników, dlatego że nie ma sposobu na oderwanie się od tej książki. Czytając zapomina się o jedzeniu, piciu czy nawet śnie. Jest to dobry znak bo oznacza że książka jest znakomita... ale może z czasem skutkować odwodnieniem i bezsennością - słowem, przed przeczytaniem zapoznaj się z treścią książki bądź skonsultuj się z autorem lub wydawcą, gdyż każda książka niewłaściwie szybko poznawana może zagrażać...

Annalynne | 2011-01-26
Przeczytana: 10 stycznia 2011

Zwiadowcy… powiem szczerze, że początkowo nie byłam przekonana do tej książki. Nie lubię czytać tego, na co akurat jest moda. Nie chodzi oto, ze uważam ową pozycję za nudną czy po prostu głupią. Denerwuje mnie ten cały szum dookoła niej. Dlatego też odpuściłam sobie Zwiadowców. Jednak tak się złożyło, że jak byłam na wakacjach nad morzem, to zaszłam do Empiku. Czekając, aż rodzice kupią, co chcą, przeglądałam książki i natknęła się na powieść autorstwa Flanagana. Przeczytałam opis, kilka stron ze środka i mnie zaciekawiło. W domu poszukałam opinii na temat lektury i zarezerwowałam w bibliotece. Po kilku miesiącach dostałam ją w swoje łapki. Czas czytać.
Kiedy patrzyłam na tytuł nic odnośnie fabuły nie przychodziło mi do głowy. Od razu książka wydała mi się tajemnicza, a takie właśnie lubię. Dużo czasu minęło, nim się przełamałam, aby to przeczytać. Skończyłam jedną książkę, drugą i naszedł na czas na nich. Podeszłam do czytania sceptycznie, jednak, kiedy minęłam prolog, wpadłam w nałóg...

Gabrielle | 2014-11-19
Przeczytana: 15 listopada 2014

Mimo tak wielu pozytywnych rekomendacji i wysokiej oceny, chociażby na Lubimy Czytać, do książki „Zwiadowcy. Ruiny Gorlanu” Johna Flanagana, podchodziłam bez większych oczekiwań. Jakby nie było, głównymi bohaterami są tu piętnastolatkowie, a ja już się nauczyłam, że choć to w żadnym razie nie powinno skreślać dla mnie danej powieści, to też niekoniecznie będzie wstanie dać mi konkretnie to, czego mogłabym oczekiwać. Wyobraźcie sobie teraz moją minę, kiedy po kilkunastu pierwszych stronach wsiąknęłam w wykreowany przez autora świat i nawet wizja niedalekich egzaminów nie zdołała mnie zmusić do zaniechania czytania.

Dzień Wyboru, to wyjątkowy dzień na zamku Redmont. Dzień, w którym piątka sierot: Will, Horace, Jenna, Alyss i George, pozna swój los. Czy ich marzenia o przyszłości się spełnią? Baron Arald, pan zamku, jest wprawdzie niebywale łaskawy, ale przecież decyzja o przydzieleniu ich do wymarzonych szkół/mistrzów nie zależy tylko od niego. Co jeśli okaże się, że się do czegoś zwy...

Lenalee | 2013-03-19
Przeczytana: 19 marca 2013

Wyobraźcie sobie, że nadejść musi chwila, w której będziecie musieli zmierzyć się z tym, co zamierzacie robić w przyszłości. Czym chcecie się zajmować? Zostaniecie kucharzem/kucharką? Skrybą? Dyplomatą/dyplomatką? Czy może pragniecie ubrać zbroję, wziąć do ręki miecz i walczyć na śmierć i życie za własne królestwo? To, o czym marzycie, niekoniecznie musi się spełnić. Do zostania rycerzem możecie nie mieć odpowiedniej postury i predyspozycji, do bycia skrybą wyjątkowej kaligrafii, do gotowania wystarczających umiejętności. Wtedy zostaje wam tylko jedno – praca na wsi, z dala od spełnienia własnych marzeń.

W takim świecie żyje Will oraz jego przyjaciele. Nadchodzi chwila, w której możny baron zadecyduje o jego przyszłości. Chłopak marzy o byciu rycerzem, jednak nie posiada odpowiedniej –postury fizycznej – jest drobny, przez co nie byłby w stanie odpowiednio władać mieczem. Will posiada jednak inne, zachwycające umiejętności, które przyciągają uwagę Halta, który proponuje mu przystani...

Fene | 2014-04-26

Po lekturze tej książki mam ochotę na następne części.

| 2010-12-19
Przeczytana: 12 grudnia 2010

MadameFromLorien | 2014-03-10
Przeczytana: 10 marca 2014

"Zaczniesz czytać, to się nie oderwiesz" mówili? mówili! Posłuchało dziecko? Nie! Nie posłuchało. Powiedziało sobie, "A prolog tylko przeczytam" i co, obudziło się z mordą w książce rankiem dnia następnego. Z zakładką w połowie. A tu pięć sprawdzianów.

Wspaniała trzymająca w napięciu i co trzeba podkreślić (bo to dla mnie bardzo ważne określenie) EPICKA opowieść!
Muszę też zaznaczyć, że autor wspaniale wykreował postacie. Mają ciekawe indywidualne, osobliwe charaktery i charakterki.
Znalazłam nową miłość!
Już mi ślinka cieknie na następną cześć! :)

AshiNa | 2013-11-23
Przeczytana: 17 listopada 2013

Na początku nie mogłam się przełamac, żeby ją przeczytać. Wypożyczyłam ja wraz z kilkoma innymi książkami i odkładałam ją, i odkładałam, aż w końcu przyszedł czas na nią. Kiedy zaczęłam, wciągnęłam się od razu. Polubiłam Willa i było mi go trochę szkoda. Nie wiedział nic o swoim pochodzeniu, ale wierzył, że jego ojciec był wspaniałym rycerzem, który zginał w strasznej wojnie. Nie mogłam się oderwać od tej książki, cały czas chciałam wiedzieć więcej i więcej. Myślę, że kolejne części będą tak samo wspaniałe, albo nawet lepsze.

Dorota | 2014-03-03
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Nie mam pojęcia jak doszło do tego, że skusiłam się na tą książkę. Był to bardzo, bardzo, bardzo dobry wybór. Jest ona godna polecenia, bo wciąga jak diabli, nie sposób się od niej oderwać (nawet jesli trzeba iść za potrzebą :P)

Ruiny Gorlanu to pierwsza część wspaniałej trylogii "Zwiadowcy" . Książka już od pierwszych stron wciąga . Wszystko zaczyna się w sierocińcu gdzie poznajemy Willa , Horacego , Alyss , George i Jenny . Piątkę dzieci czeka bardzo ważny dzień Wyboru , który zadecyduje o ich przyszłości . Horacemu udaje się dostać do szkoły rycerskiej , Jenny , Alyss, George dostają się do swoich wymarzonych szkół . Jednak nie Will. Chłopak od dziecka chciał pójść do szkoły rycerskiej , jednak nie wiedząc jak trafia pod opiekę Halta , który jest Zwiadowcą i będzie szkolił go w tym kierunku. Na początku Will nie jest zadowolony jednakże po pewnym czasie zaprzyjaźnia się Haltem i swoim kucykiem . U zwiadowcy uczy się jeździć konno , strzelać z łuku i wiele innych umiejętności . W książce są też napisane losy Horacego , który na początku nie lubi Willa . Dostaje się do szkoły rycerskiej . Sir Rodney widzi w nim przyszłego rycerza . Jednak wszystko nie idzie po jego myśli , dokuczają mu trzej starsi...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto