Jak czytać hieroglify egipskie

How to read Egyptian hierohlyps
83-88351-38-9
historia
frankee

Mark Collier i Bill Manley dysponują wieloma doświadczeniami w nauczaniu osób zupełnie początkujących nabytym na terenie Wielkiej Brytanii. Od samego początku przedstawiają oryginalne zapisy ze starożytnych monumentów. Zostały tu też wykorzystane jasne, atrakcyjne kopie tekstu, stworzone specjalnie na użytek tej książki, umożliwiające zrozumienie nie tylko filozofii, ale i treści hieroglificznego skryptu. Krok po kroku zagłębiamy się w coraz bardziej skomplikowane zapisy, mimowolnie opanowując tajemnice trudnej sztuki pisma sprzed tysiącleci-kiedyś dostępnego tylko wybranym.
Dzięki tej książce będą Państwo mogli sami, bez niczyjej pomocy czytać inskrypcje z egipskich zabytków wystawianych na całym świecie oraz przekazywać swoje myśli za pomocą hieroglificznego skryptu.

źródło opisu: Studio Astropszychologii, 2001

źródło okładki: Zdjęie autorskie

Wlodek | 2013-02-19

Książka bardzo interesująco wykonana .
Po opracowaniu danych rozdziałów znacznie polepszamy wiedzę na temat hieroglifów egipskich.
Polecam