8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Monika

Kanada, Quebec, początek XX wieku. Środek dziewiczej puszczy. Miesiąc wiosny. Miesiąc jesieni. Trzy upalnego lata. I siedem miesięcy zimy. Mroźnej, śnieżnej, wietrznej... zabójczej. Pionierscy osadnicy. Karczują las. Tworzą farmy i siedliska. Małżeństwo z szóstką dzieci. Wśród nich dorastająca, piękna Maria. O jej rękę stara się trzech młodych wyjątkowych mężczyzn. Kto zdobędzie serce Marii? Jakiego wyboru dokona dziewczyna? Czemu będzie on tak dramatyczny? Co ją do niego skłoni? Czy tu chodzi tylko o miłość? Czy może o coś znacznie więcej?

źródło okładki: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/

Weronika | 2015-12-30
Przeczytana: 24 grudnia 2015

Zaskoczyła mnie. Muszę powiedzieć, że oczekiwałam czegoś zupełnie innego... Zaciekawiły mnie odludne tereny Quebecu i jego mieszkańcy. Uczę się obecnie j. francuskiego i poćwiczyłam dzięki tej książce nieco wymowę przedziwnych nazw tamtejszych miasteczek.
Sprowadziła mnie na ziemię. Ostro, bez miękkiego lądowania. Liczyłam na historię romantyczną, być może nieco przygodową,a tu ciężki śnieg utrudnił chodzenie,a przewracające się drzewo- zwaliło z nóg.
Książka dla realistów. Mój życiowy optymizm został nieco podszarpany, ale warto czasem wrócić na twardy grunt kanadyjskiej ziemi :)