Wędrówki śródziemnomorskie

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
83-06-02753-1

Tytułowe "wędrówki", będąc żywą, barwną relacją z rzeczywistych podróży autora po świecie śródziemnomorskim, zarazem prowadzą czytelnika najważniejszymi szlakami kultury europejskiej - w przestrzeni i w czasie - do jej najgłębszych korzeni.

źródło opisu: Państwowy Instytut Wydawniczy, 1999

źródło okładki: http://www.piw.pl/

ebsilon | 2015-12-23
Przeczytana: 09 lutego 2016

do końca nie przeczytałem

Elevander | 2013-08-14
Przeczytana: maj 2012

Jerzy Ciechanowicz niestety już nie żyje od kilkunastu lat. Wielka strata dla polskich miłośników starożytności. Przecież mógł jeszcze napisać tyle znakomitych książek! "Wędrówki śródziemnomorskie" to zbiór esejów poświęconych kolebce europejskiej kultury. Pamiętam, że z dużą przyjemnością czytałem tę książkę nad brzegami Adriatyku...