Cień Minotaura

Jerzy Ciechanowicz Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Rodowody Cywilizacji publicystyka literacka, eseje
Państwowy Instytut Wydawniczy
minotaur kultura grecka esej rodowody cywilizacji
publicystyka literacka, eseje
Rodowody Cywilizacji
minotaur kultura grecka esej rodowody cywilizacji

PLUSY

+ lekko się czyta
+ jasny i zrozumiały język
+ forma eseistyczna książki
+ napisana przystępnym językiem dla przeciętnego czytelnika
+ mnóstwo zdjęć wszystkich miejsc i rzeczy, co podnosi wartość książki i lepiej pozwala zrozumieć czytelnikowi problematykę książki
+ przedstawia problematykę odkryć związanych z Troją, cywilizacją kreteńską i mykeńską (achajską)...

Na półkach: , , , , , , ,

Tak jak inne książki Jerzego Ciechanowicza, „Cień Minotaura” to zbiór tekstów dotyczących świata starożytnego. O ile w książce „Rzym – ludzie i budowle” Autor oprowadzał czytelników po najważniejszych zabytkach Miasta Wilczycy, to w „Cieniu Minotaura” snuje opowieść o kulturze Grecji. Całość podzielona jest na sześć rozdziałów, które opisują kolejno Kretę, Mykeny, Troję,...

Świetnie zrobiona książka wiele mitów należy włożyć między bajki jak choćby ten o koniu trojańskim. Dla wszystkich, którzy interesują się historią starożytną, a Iliada jest ich jedna z najlepszych książek. Pozycja ta jest niemal obowiązkowa.

• Historia
  • Cywilizacje