W krainie złota i totemów

Seria: Naokoło Świata
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Honorka22

Spotkanie z Indianami i Eskimosami, lot nad Biegunem Północnym, lądowanie na oblodzonym zboczu najwyższej góry Alaski - Mc Kinley, bezkrwawe łowy na dzikiego zwierza, wizyta w kraju bobrów - oto przygody, które były udziałem autora.

źródło opisu: Opis z okładki książki

źródło okładki: Własne

Artur Schodziński | 2015-01-02
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 01 stycznia 2015

Ciekawa podróż w czasie i przestrzeni. Autor zabiera nas na Alaskę i do Kanady lat sześćdziesiątych. Jest dużo humoru, rubaszny język i wiele ciekawostek. Są opisy przyrody i trochę historii, a przede wszystkim przygody. Polecam.

książek: 2092
Renax | 2013-10-23
Przeczytana: 23 października 2013

Książka ciekawa - taki reportaż w 'starym stylu'. Są tu ciekawe opisy podróży autora, który wraz z kolegą 'Stachem' poleciał na Alaskę, a potem obaj pociągiem pojechali do Vancouver.
Oczywiście są tu spotkania z Polakami, opisy egzotycznych krajobrazów i roślin, podróż śladami traperów do MCKinley, zdobywanie złota, spotkanie z Eskimosami, ale także z Polakami mieszkającymi tam. Mamy tutaj również opis ogromnych lasów kanadyjskich, pełnych ciekawych zwierząt i gigantycznych roślin.

Grażyna | 2015-03-17
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki

Alannada | 2016-10-14

Melancholijna aura jesieni często sprawia, że chce się uciec ze znajomych kątów, uderzyć w trampka i podążyć na przygodę - jak Bilbo i cała masa innych postaci. Ale nie każdy ma możliwość spotkać Gandalfa, czy chociażby wyłuskać „kakaskę” na bilet hen, w nieznane.
Zarząd radzi sobie z tym czytając książki podróżnicze.

Tym razem Zarząd urwał się na Alaskę początku drugiej połowy dwudziestego wieku. Z autorem książki i jego kompanem filmowcem załatwił papiery i wsiadł na pokład samolotu, aby przenieść się w krainę owianą mitem i lodowatymi wiatrami.
Wspomnienia z podróży są napisane humorystycznym stylem, bardzo ładną polszczyzną. Milo czytało się tę historię, okraszoną niekiedy przemyśleniami autora. Polubiłam go, szczególnie, że i ja nosiłam w sobie wiele obrazów Alaski i Indian tam mieszkających zaszczepionych przez Cooka i Londona. Jego towarzysz zaś zjednuje sobie sympatię czytelnika swoją energicznością i entuzjazmem, z jakim utrwala poszczególne momenty podróży na taśmie...

keczupowski | 2016-02-15
Na półkach: Oddam, Przeczytane