Elementarz III Sektora

Wydawnictwo: Stowarzyszenie Klon/Jawor
NGO
Inne
Iluzja

Publikacja ta stawia sobie zadanie przybliżenia sektora pozarządowego nie tylko tym, którzy go tworzą (choć może i oni znajdą tu coś ciekawego), ale przede wszystkim tym, którzy przyglądają mu się z zewnątrz: czasem z ciekawością i życzliwością, czasem z obawą, a może nawet podejrzliwością. Postaramy się uporządkować, na ile to możliwe, bałagan terminologiczny towarzyszący organizacjom...

Postaramy się uporządkować, na ile to możliwe, bałagan terminologiczny towarzyszący organizacjom pozarządowym. Rozszyfrujemy pojęcia III sektor, NGO, non-profit etc.

Postaramy się pokazać, jakie funkcje pełnić mogą organizacje i jakie płyną z tego pożytki, dla uczestników ich działań, dla obywateli i dla państwa.
Posiłkując się wynikami ostatnich badań, spróbujemy opisać kondycję sektora pozarządowego w Polsce. Przybliżymy obowiązujące warunki formalno-prawne.

Opiszemy podstawowe fakty dotyczące samego III sektora, a także to, co wiemy o jego relacjach z innymi sektorami (a zatem w szczególności administracją publiczną i sektorem komercyjnym). W kalendarium – w sposób siłą rzeczy wybiórczy i subiektywny – prześledzimy pozarządową historię.

Książka nie ma ambicji przedstawiania całej wiedzy na temat sektora pozarządowego. Można ją raczej nazwać elementarzem. Mamy nadzieję jednak, że zainteresuje ona szerokie grono czytelników, ponieważ wierzymy, że mimo swych ograniczeń, a czasem może nawet wad, III sektor jest wart poznania, zrozumienia i wsparcia.

źródło opisu: http://www.ngo.pl/files/biblioteka.ngo.pl/public/k...(?)

źródło okładki: http://www.ngo.pl/files/biblioteka.ngo.pl/public/k...»