Przekroczyć narcyzm

Wydawnictwo: Salwator
Narciso siamo noi
narcyz, narcyzm,
BUKA

Problem narcyzmu przeżywa odrodzenie. Narcyz to człowiek, który staje się niewolnikiem stworzonego przez siebie błędnego koła nieustannych poszukiwań. Wprawdzie te poszukiwania mają na celu osiągnięcie osobistego szczęścia, ale narcyz nie potrafi się cieszyć nawet z tego, co już osiągnął, przeciwnie – wciąż czuje niepokój i wewnętrzny przymus dążenia ku nowym wyzwaniom. Niniejsza książka to analiza psychospołeczna tych motywacji, które najlepiej charakteryzują niebezpieczną afirmacja siebie.

źródło opisu: http://www.salwator.com/266,przekroczyc-narcyzm.html

źródło okładki: http://www.salwator.com/266,przekroczyc-narcyzm.html

Agnes097 | 2017-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2017

Miło jest przeczytać książkę, która rozpatruje narcyzm w nawiązaniu do różnych zagadnień. Nie ma tylko jednego rodzaju narcyzmu, jak się może wydawać i ta publikacja nieco przybliża nam ten pogląd, pokazując perspektywy, z jakich można spojrzeć na ten problem.
Słownictwo nie było nijak skomplikowane (jednak dla niektórych może kilka słów pojawić się niezrozumiałych), podział tekstu był przejrzysty. Wyjaśnienia, ale i przede wszystkim przykłady były klarowne i ważne niezależnie od kontekstu.
Gryzie mnie jedynie w tekście ujęcie tekstów metalu, jako inspiracji satanizmem... Jednak nie jest to miejsce na rozpisywanie się o tym.
Spodziewałam po tej książce czegoś? Nie, nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać (zwłaszcza wielkości ilości wiedzy, która by była przydatna). Odnośniki do licznych prac psychologicznych (choć krótko wyjaśniane) też idą tu na plus.
Jedynie myślę, że może jednak chciałam więcej w temacie się dowiedzieć. Pozostał jakiś niedosyt dla mnie, który sprawi, że...

dochussex | 2017-05-02
| 2015-03-19