Wybacz, że (już) nie mówię do Ciebie kochanie

Tłumaczenie: Magdalena Osocha
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Scusa se non ti chiamo (più) amore

Ta książka rzuca wyzwanie: mężczyzna i kobieta trzeciego tysiąclecia mogą tworzyć rzeczywiste związki uczuciowe. Nie ukrywamy trudności, lecz proponujemy narzędzia, wiedzę i pomoc, żeby związki były zdrowe i satysfakcjonujące. Mówimy o miłości. Mówimy o kobietach i mężczyznach.

źródło opisu: Wydawnictwo OO. Franciszkanów Bratni Zew

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Sam bym po to nie sięgnął, ale zostałem poproszony o przeczytanie, więc to zrobiłem. Książka zaczyna się opisem w jaki sposób dobiera się partnera, ale nie poświęca temu wiele stron, bo nie to jest "mięsem". To tylko punkt wyjścia do opisania czterech najpopularniejszych styli uczuciowych, które nie tylko determinują dobór partnera, ale i zachowanie w związku - zazwyczaj to destruktywne. Książka jest bardzo lekka i obfitująca w historyjki, które pomagają zobrazować przedstawiane mechanizmy psychologiczne. Zawiera też porady jak sobie z poszczególnymi stylami radzić.
Jeśli ktoś szuka książek o borderline, to ta się nie nada, bo to jednak grubsza sprawa, niż opisane tu nieprawidłowości.

mariola | 2017-11-29
zuzka123456789 | 2017-09-14