Lincoln, t. 2

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Lincoln". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Mroja Press
Lincoln: Playground / Châtiment corporel
978-83-61081-76-0
komiks, western
komiksy
Snoopy

Lincoln, zrzędliwy rewolwerowiec, którego Bóg uczynił nieśmiertelnym, znalazł się daleko od prerii. Trafił na Cywilizowany Wschód, do wielkiego miasta, którego bogaci obywatele nie interesują się gangami taplającymi się na samym dnie. Jednak jego podróż nie zakończy się w tym miejscu, gdyż seria wzlotów i upadków zaprowadzi go z dna na wyżyny społeczne, do policji i do zapyziałego więzienia,...

Jednak jego podróż nie zakończy się w tym miejscu, gdyż seria wzlotów i upadków zaprowadzi go z dna na wyżyny społeczne, do policji i do zapyziałego więzienia, gdzie czekać na niego będzie dożywocie, a może nawet... śmierć?

źródło opisu: www.sklep.gildia.pl

źródło okładki: www.sklep.gildia.pl

kendo777 | 2016-07-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 02 października 2012

Wrzucam swoją recenzję komiksu, którą dawno temu napisałem dla Wirtualnej Polski. Nie wiem czy jest dobra, bo pisana dawno temu, ale nic w niej nie będę zmieniał. :)

Ilość westernu w westernie

Czytelnik, któremu spodobał się pierwszy tom "Lincolna", zostanie zaskoczony już na pierwszej stronie. Bo oto fan przygód krnąbrnego dzieciaka, oczekujący kolejnych saloonów, rewolwerowców, Indian i innych tego typu elementów Dzikiego Zachodu, zostaje przeniesiony w zupełnie inne rejony Ameryki. Bez żadnego wyjaśnienia.

Tytułowy bohater oraz sympatyczny staruszek-Stwórca, zostali rzuceni przez twórców komiksu na plażę, gdzie Lincoln w osobliwy sposób poluje na rybę, a Bóg wygrzewa nieskończenie stare kości na słońcu. Zaledwie kilka plansz później, ze sporą pomocą diabła, akcja przenosi się do Nowego Jorku. Z westernu, a właściwie antywesternu zostało niewiele. Ta jakże lubiana przez fanów Lincolna westernowa lokacja, została zamieniona na wielkomiejską.

Swego czasu Grzegorz Rosiński...

ObiOne | 2017-10-19
Przeczytana: październik 2017