Lincoln, t. 5

Okładka książki Lincoln, t. 5 Anne-Claire Jouvray, Jérôme Jouvray, Olivier Jouvray
Okładka książki Lincoln, t. 5
Anne-Claire JouvrayJérôme Jouvray Wydawnictwo: Timof Comics Cykl: Lincoln (tom 5) komiksy
48 str. 48 min.
48 min.
Katarzyna Sajdakowska
komiks western

Okładka książki Lincoln, t. 4 Jérôme Jouvray, Olivier Jouvray
Lincoln, t. 4 Jérôme Jouvray, Oli...
Okładka książki Lincoln, t. 3 Anne-Claire Jouvray, Jérôme Jouvray, Olivier Jouvray
Lincoln, t. 3 Anne-Claire Jouvray...
Okładka książki Lincoln, t. 2 Anne-Claire Jouvray, Jérôme Jouvray, Olivier Jouvray
Lincoln, t. 2 Anne-Claire Jouvray...
Okładka książki Lincoln Anne-Claire Jouvray, Jérôme Jouvray, Olivier Jouvray
Lincoln Anne-Claire Jouvray...

Okładka książki Lincoln Anne-Claire Jouvray, Jérôme Jouvray, Olivier Jouvray
Lincoln Anne-Claire Jouvray...
Lincoln, t. 2 Anne-Claire Jouvray...

Oj, nie miał łatwo w życiu tytułowy bohater. Co więcej nawet po śmierci spokoju też mu nie dane zaznać. Tak to bywa, kiedy spór o twoją duszę wiedzie dwóch odwiecznych adwersarzy – Bóg i diabeł. Jeden niby się nie chce wtrącać, a za nogi lub inne części ciała, z grobu wyciąga. Drugi niby dobrze doradza, a jakoś zupełnym przypadkiem w jego towarzystwie Lincoln pakuje się w coraz gorsze kłopoty. W tym odcinku spotka Włocha, który zamierza wrócić do Ameryki, tuż po pobycie w nowej, komunistycznej wersji Rosji, aby również w Stanach Zjednoczonych wprowadzić w życie marksistowskie idee. Czy uda im się przeprawić przez ocean? Czy sprostają ambitnym zamierzeniom? Chcecie wiedzieć? Poczytajcie. Lektura szybka, łatwa i genialnie się ją zapomina. Nie niesie, niestety, w sobie tego ładunku świeżości i humoru, które prezentował pierwszy tom. Szkoda. Kreska się nie zmieniła, Lincoln nadal podobny do siebie. Jest odrobinę siermiężna, ale specjalnie nie odrzuca. Sięgnęłam po ten komiks z sentymentu, ale was do tego namawiać nie będę.

Tom piąty jest pierwszym wydanym przez Timof Comics i chyba ostatnim tej serii. To chyba dobrze. Ten tom już nie bawi tak jak poprzednie, a akcja wydaje się być wymuszona. O słabym zakończeniu już nie wspomnę. Szkoda.

• Komiks
  • Komiksy serie do przeczytania