Jak stworzyliśmy demona

Tłumaczenie: Olga Siara
Wydawnictwo: Kurhaus Publishing
A Demon of Our Own Design. Markets, Hedge Funds and the Perils of Financial Innovation
978-83-932919-7-7
biznes, finanse
AMisz

"Jak stworzyliśmy demona" to lektura niezwykle aktualna. Po pierwsze dlatego, że mówi o istocie derywatów, a w Polsce instrumenty pochodne stają się z roku na rok coraz bardziej popularne. Po drugie, ponieważ pokazuje cale spektrum narzędzi inwestowania i przeróżne jego formy: giełdowe, podlegające większej regulacji i pozagiełdowe, gdzie nadzór jest mniejszy

źródło opisu: Kurhaus Publishing, 2012

źródło okładki: http://www.kurhauspublishing.com

Łukasz | 2017-10-01

Jedna z lepszych pozycji na temat funduszy hedgingowych. Sporo interesujących faktów, ciekawostek i analogii. Polecam szczególniem tym, którzy są zafascynowani różnorodnością i złożonością świata.

wooki | 2015-04-20
Na półkach: Przeczytane, Ekonomia
Przeczytana: 20 kwietnia 2015

Polecam, ciekawe wydarzenia historyczne, które wstrząsnęły rynkami finansowymi, a także dość dobry chociaż momentami na pewno pobieżny opis instrumentów finansowych.

Przemysław Michowski | 2012-08-25

nie wiem, brzmi zachęcająco.. zachęcała do tego szefowa KDPW Iwona Sroka.