Complete Book of Humanoids, The

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Player's Handbook Rules Supplement, Dungeons & Dragons, Advanced Dungeons & Dragons, Advanced Dungeons & Dragons 2nd Edition". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: TSR
The Complete Book of Humanoids
1-56076-611-5
hobby
angielski
Andman

Look out adventurers, they're here! This handbook describes in detail over 20 humanoid races that can be run as player characters - from mischievious [sic] pixies to stubborn minotaurs, from lizardlike saurial to the savage half-ogre - and many more in between. In addition to many new character types, this handbook contains new proficiencies, humanoid kits, unusual equipment, and a few new surprises that will open worlds of adventure within any ongoing campaign. Move over, common adventurers, The Complete Book of Humanoids is here!

źródło opisu: TSR

Andman | 2012-08-12