Samoloty faraonów. Lotnictwo w starożytności

Tłumaczenie: Grzegorz Prokop
Wydawnictwo: Prokop
978-83-86096-73-2
popularnonaukowa

Historia lotnictwa, o czym czytamy w każdej encyklopedii, zaczyna się z końcem XIX wieku historycznym lotem ślizgowym Lilienthala oraz startem pierwszego statku powietrznego o napędzie silnikowym braci Wright w 193 roku. Naprawdę? Pozwolimy sobie podać to w wątpliwość. A mamy na to niezbite dowody. Wieloletnie badania doprowadziły nas do odkrycia, w które początkowo sami nie mogliśmy uwierzyć. Bo jedno z najbardziej spektakularnych znalezisk archeologicznych w historii ludzkości przeleżało dziesiątki lat nie zauważone w muzeach. Jest to fascynujący złoty klejnot, który w sposób rewolucyjny przeobrazi całą historię lotnictwa. Odkrycie to zmieni też całkowicie nasz pogląd na rozwój cywilizacji.

źródło opisu: Z okładki

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!