Wielkie zagadki świata, magia miejsc, przedmiotów i roślin

Tłumaczenie: Piotr Taracha
Wydawnictwo: Świat Książki
Enigma, Magische Kraftorte, Pflanzen und Steine
83-7311-636-2
Bacha85

Wielkie zagadki świata to tajemniczy ludzie, niezwykłe miejsca, których przeznaczenia nie potrafimy dociec, zjawiska, dla których nie mamy racjonalnego wytłumaczenia. Od zarania dziejó ludzie wierzyli, ze wszystko co oferuje im ziemia, zarówno dobro, jak i zło pochodzi od bogów, że każda roślina i każdy kamień zawiera w sobie boski pierwiastek. Uważano, iż spożywanie określonych gatunków...

Od zarania dziejó ludzie wierzyli, ze wszystko co oferuje im ziemia, zarówno dobro, jak i zło pochodzi od bogów, że każda roślina i każdy kamień zawiera w sobie boski pierwiastek. Uważano, iż spożywanie określonych gatunków roślin pozwala nawiązać kontakt z duchami przodków, dotyk niektórych kamieni leczy, a magiczna moc cudownych miejsc wypełnia człowieka falą pozytywnej energii. Książka ta przedstawia najbardziej fascynujące wierzenia ludzkości.

źródło opisu: Świat książki, 2003

źródło okładki: zdjęcie autorskie