Statki pułapki

Seria: Seria z kotwiczką [FINNA]
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Finna
historia
Piotr

Ileż trzeba mieć odwagi, aby zgłosić się na ochotnika na statek, którego zadaniem było dać się storpedować lub rozstrzelać z działa pokładowego U-boota, a potem z tonącego zwykle statku otworzyć ogień do zbliżającego się okrętu podwodnego, mając świadomość, że trafić trzeba pierwszym strzałem, bo inaczej los statku i załogi byłby przesądzony. To opowieść o ludziach, dla których magia ryzyka była na tyle pociągająca, że nie przeszkadzało im nawet to, że niektórzy z nich nie umieli pływać!

źródło opisu: FINNA, 2011

źródło okładki: www.finna.com.pl

Dominik Socha | 2013-10-22
Przeczytana: 22 października 2013

Interesująca pozycja przedstawiająca działalność statków pułapek(tzw. statków Q)do zwalczania okrętów podwodnych, w czasie pierwszej wojny światowej. Autorem jest uczestnik tamtych wydarzeń, jeden z oficerów floty służących w tej wyjątkowo trudnej i wymagającej kampanii. Ciekawostką jest że autorem przedmowy i tłumaczem całości jest znany czytelnikom polskiej prozy morskiej(szczególnie książek K.O. Borchardta) "Znaczy kapitan" - Mamert Stankiewicz.

Polowianka | 2012-11-21

Z przedmową naszego wspaniałego kapitana Mamerta Stankiewicza.

Koszałek132 | 2016-08-15
Przeczytana: 2013 rok