Do ostatniego salutu banderze. Wspomnienia dowódcy austro-węgierskiego okrętu podwodnego

Tłumaczenie: Marek Murawski
Seria: Seria z kotwiczką [FINNA]
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Finna
Bis zum letzten Flaggenschuß: Erinnerungen eines österreichischen U-Boots-Kommandanten
historia
Hekate

To jedne z najciekawszych wspomnień dotyczących pierwszej Wojny Światowej na morzu. Autor oddaje w nich hołd zapomnianej już dziś flocie Austro-Węgier, która znikła z mórz świata wraz z klęską monarchii w pierwszej wojnie światowej.

źródło opisu: FINNA, 2004

Pozycja interesująca, szczególnie dla osób zainteresowanych podwodnymi przygodami z I wojny światowej. Autor w barwny sposób opisuje swoje patrole bojowe na okrętach podwodnych pod banderą Austro-Węgier, marynarki będącej w cieniu swojego niemieckiego odpowiednika, o czym na przykładzie porównań będzie nam przypominał. Poświęca on wiele uwagi swojej załodze, dobrze oddaje pionierski charakter starć podwodnych, walki z niedogodnościami i coraz ostrożniejszym przeciwnikiem na powierzchni , a to wszystko okraszone często zabawnym komentarzem na tle wojennej historii i jej wpływu na losy autora.

Pio | 2018-06-18
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam