Hinduskie zaślubiny

Okładka książki Hinduskie zaślubiny
Sharon Maas Wydawnictwo: Prószyński i S-ka literatura piękna
776 str. 12 godz. 56 min.
Kategoria:
literatura piękna
Tytuł oryginału:
Of Marriageable Age
Wydawnictwo:
Prószyński i S-ka
Data wydania:
2012-09-25
Data 1. wyd. pol.:
2012-09-25
Liczba stron:
776
Czas czytania
12 godz. 56 min.
Język:
polski
Tłumacz:
Dariusz Wójtowicz
Tagi:
Indie hinduizm miłość
Średnia ocen

                7,5 7,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,5 / 10
134 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
846
308

Na półkach: ,

Mam wrażenie, że ostatnio Indie robią się popularne, przynajmniej w literaturze. Nie wiem, czy to pochodna coraz bardziej wyczerpywanego tematu Bliskiego Wschodu, czy po prostu nadszedł czas właśnie na nie. Sharon Maas, istna globtrotterka – mieszkała w 11 krajach, teraz żyje w Niemczech - dwa lata spędziła również w Indiach, gdzie zbliżyła się do tej kultury i zapoznała się z jej „duchem”, co pozwoliło jej na stworzenie powieści o Indiach i relacjach indyjsko-brytyjskich.

W „Hinduskich zaślubinach” zapoznajemy się z trzema osobami. Savitri, wychowanej wśród angielskiej służby w przedwojennych Indiach, Nata zabranego z sierocińca i adoptowanego przez lekarza – Anglika, mieszkającego w małej wiosce, oraz Sarojini – dumną i zapalczywą dziewczynę z Gujany Brytyjskiej. Trzy różne wątki, płynnie się przeplatające, aby w pewnym momencie się złączyć.

To bardzo dobra powieść. Niezwykle ciepła w odbiorze, ale nie znaczy to, że mdła. Autorka stworzyła wiarygodne postaci, w które łatwo uwierzyć i razem z nimi przeżywać ich losy. To książka dobrze pokazująca niuanse – ostatnio coś co lubię. Pokazuje nie tylko to, co wynika ze zdań, ale również z „pomiędzy wierszy”. Nic nie jest czarno białe, odcienie szarości są na porządku dziennym, czy raczej wręcz dotykamy ferii barw. To prosto napisana powieść, ale niezwykle emocjonalna, gdzie każdy gest i myśl bohatera są w jakimś celu – aby stworzyć mocną postać, która trafi do naszego serca i sprawi, że będziemy razem z nią odczuwać.

Na uwagę zasługuje dobro jednego człowieka dla drugiego, jego serce i piękno, które autorka wspaniale oddaje. I nie ma w tym nic naiwnego czy przesadzonego, co bardzo sobie cenię. Można też tu odkryć dość zaskakującą – dla mnie przynajmniej - historię Indusów z Gujany Brytyjskiej, dzisiaj po prostu Gujany. Przybyli tam w poszukiwaniu lepszego życia. Ale czy znaleźli wymarzony raj? To doskonała powieść o tym, jak człowiek się zmienia by poczuć się lepszym, by stworzyć dla siebie nowe życie. O tym, jak traci się dawną tożsamość, zdobywając nową. Kwestia bardzo współczesna, przy ogromnym ruchu migracyjnym, który w dzisiejszych czasach się odbywa.

Polecam tę książkę. Oprócz wspaniałej opowieści dostaniemy wejrzenie na hermetyczny świat Indii i ich relacji z Brytyjczykami, a także próbę ponownego się odnalezienia. Powiedziałabym też, że można tu dostrzec przepiękne elementy na pograniczu realizmu magicznego, a realizmu ezoterycznego. Tak wspaniale przedstawione, że sami mamy ochotę znaleźć się na miejscu Savitrii i przemówić jej językiem. Powieść niejednokrotnie poruszająca i zachwycająca.

Mam wrażenie, że ostatnio Indie robią się popularne, przynajmniej w literaturze. Nie wiem, czy to pochodna coraz bardziej wyczerpywanego tematu Bliskiego Wschodu, czy po prostu nadszedł czas właśnie na nie. Sharon Maas, istna globtrotterka – mieszkała w 11 krajach, teraz żyje w Niemczech - dwa lata spędziła również w Indiach, gdzie zbliżyła się do tej kultury i zapoznała...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    295
  • Przeczytane
    181
  • Posiadam
    66
  • Ulubione
    11
  • Chcę w prezencie
    8
  • Teraz czytam
    8
  • Indie
    8
  • 2012
    3
  • Przeczytane w 2014
    2
  • 2018
    2

Cytaty

Więcej
Sharon Maas Hinduskie zaślubiny Zobacz więcej
Sharon Maas Hinduskie zaślubiny Zobacz więcej
Sharon Maas Hinduskie zaślubiny Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także