Rozmowy z aniołami

Wydawnictwo: Sarna
Talking with Angels
978-83921730-1-4
Katarzyna

Pierwszy polski przekład europejskiego bestselleru Dialogues avec l’Ange. Jest to prawdziwa historia czwórki młodych Węgrów, którzy poszukując sensu własnego istnienia w nieludzkich czasach holokaustu napotkali świetliste moce. One pomogły im odnaleźć nowy kierunek i nadzieję w ich potrzaskanym życiu. Moce, które później nazwali aniołami towarzyszyły im przez siedemnaście niebezpiecznych...

Pierwszy polski przekład europejskiego bestselleru Dialogues avec l’Ange.

Jest to prawdziwa historia czwórki młodych Węgrów, którzy poszukując sensu własnego istnienia w nieludzkich czasach holokaustu napotkali świetliste moce. One pomogły im odnaleźć nowy kierunek i nadzieję w ich potrzaskanym życiu. Moce, które później nazwali aniołami towarzyszyły im przez siedemnaście niebezpiecznych miesięcy do czasu, kiedy troje z nich zginęło w nazistowskich obozach koncentracyjnych. Przeżyła tylko Gitta Mallasz, aby przekazać światu ich historię i te niezwykłe dialogi.

Gitta Mallasz zawsze odrzucała pojęcie „autorstwa” w odniesieniu do tej książki, powtarzała: „Jestem jedynie ‘skrybą’ aniołów”. Urodziła się w 1907, w Austrii, a w wieku piętnastu lat przeniosła się do Budapesztu, gdzie zdobyła sławę jako mistrzyni pływacka. Potem podjęła studia w Akademii Sztuk Pięknych i odnosiła sukcesy jako artystka grafik. W 1960 wyemigrowała do Paryża. Tam po wielu latach milczenia, historia tych niezwykłych spotkań została w końcu opublikowana. Oryginalne węgierskie zapiski zostały przetłumaczone na wiele języków, wzruszając setki tysięcy czytelników. Gitta Mallasz zmarła w 1992.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że zetknąłem się z tą książką. Dialogi z aniołami głęboko mnie poruszyły" – Yehudi Menuhin

„Mogłabym nieustannie czytać tę książkę − nigdy się nią nie męczę. Dziękuję, dziękuję, dziękuję!”− Elisabeth Kübler-Ross

źródło opisu: "Wydawnictwo Sarna 2012"

źródło okładki: "Wydawnictwo Sarna 2012"

konto_usuniete | 2017-09-24
Przeczytana: 08 listopada 2014

Ta książka to wyjątkowy marsz duchowy poza czas, gdzie można odkryc nieznane elementy duszy. Każdy wers to nowa nieskończona tajemnica tego który przychodzi...To natchnienie, boska intuicja która prowadzi gdy odważnie pójdziemy mostem zaufania które jest darem od wieczności. Dziekuje za tą ksiazke, bo jest prawdziwym dopełnieniem pytań i odpowiedzi które w nieskończoności życia przejawiają się z jednej chwili do nowej chwili by przechylic kielich świadomości poza czas.