Miasto cieni

Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
4 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
978-83-7805-177-0
Lunae_lecem

Miasto Cieni to historia walki o władzę w świecie Cieni. Mroczne sekrety, intrygi, bohaterowie obdarzeni nadprzyrodzonymi zdolnościami – oto co znajdzie w niej czytelnik. Książka dla entuzjastów opowieści z pogranicza światów. – Król nie żyje! Ktoś go zasztyletował! – wykrzyczał gwardzista z lamentem. Cedrik złapał się za głowę. Oczy mu się nagle powiększyły, a serce zaczęło bić mocniej. Nie...

Książka dla entuzjastów opowieści z pogranicza światów.

– Król nie żyje! Ktoś go zasztyletował! – wykrzyczał gwardzista z lamentem. Cedrik złapał się za głowę. Oczy mu się nagle powiększyły, a serce zaczęło bić mocniej. Nie wiedział, czy ma płakać po stracie ojca, czy cieszyć się, że ktoś go wyręczył. Kate zerwała się na równe nogi i stanęła obok gwardzisty.

– Powinniśmy to sprawdzić – powiedziała. Szybkim krokiem wyszli z salonu i pobiegli do komnaty króla. Weszli do sypialni. Na podłodze leżał monarcha. W ręku trzymał jakiś dokument. Kate podniosła go i przeczytała.

– To rozkaz ataku na Wenden.

– Trzeba go ukryć – powiedział stanowczo książę.

źródło opisu: http://www.wfw.com.pl/#/ksiegarnia/product/id:2251/Miasto_Cieni

źródło okładki: http://www.wfw.com.pl/#/ksiegarnia/product/id:2251/Miasto_Cieni

literackakanciapa | 2012-11-21
Przeczytana: 2012 rok

Niewiele jestem w stanie powiedzieć (lub napisać, jak kto woli) na temat opowiadania (mini powieści?) Patryka Szczypka noszącej tytuł Miasto cieni. Z jednej strony jest to pozycja interesująca, z drugiej – niepozbawiona zgrzytów, mielizn (pomimo niewielkich rozmiarów!) i wtórności.
Razi przede wszystkim przerost formy nad treścią. Całkowicie zrozumiały... Autor, zapewne w wieku podobnym do mojego, pragnie dowieść tego, że potrafi pisać tak jak autorzy rozchwytywani na polskim rynku. Chce zaimponować wirtuozerią słowa, umiejętnością tworzenia silnie rozbudowanych światów, kreacją mocnych, wyrazistych postaci. Widać w nim wielką fascynację literaturą popularną, fantastyką, powieścią spod znaku płaszcza i szpady. Wszystko to chce skumulować na kilkudziesięciu stronach… I trochę się chyba zagalopował.

Po pierwsze, nie wiem dlaczego wszystko to ma tak niewielkie rozmiary. Wszak to materiał na cały cykl, albo chociaż solidną powieść… Staram się też dość do tego, czemu ma służyć wstęp...

Patrycja Janowska | 2012-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2012

Uważam, że warto by było aby wydawca poinformował potencjalnego czytelnika o fakcie , iż Patryk Szczypek jest autorem w wieku gimnazjalnym, to wiele wyjaśnia. Przeczytawszy tę mikropowieść miałam opinie raczej negatywną. Jest to jedna z tych książek po lekturze których dziwię się , jakim sposobem znalazły wydawcę. Natomiast poszperawszy w internecie znalazłam artykuł o "szóstej edycji Gminnego Konkursu Literackiego wzięło udział 54 uczniów z pięciu szkół podstawowych i dwóch szkół gimnazjalnych" oraz że w owym konkursie zajął III MIEJSCE – Patryk Szczypek, „Miasto cieni” (Jaszkotle).
Zrozumiałam zatem powód, dla którego proza ta jest tak słabą: brak doświadczenia. Gdy wiem, że Szczypek jest młodym autorem zupełnie inaczej postrzegam "Miasto cieni". Uważam ,że ze strony wydawcy uczciwość wobec czytelnika wymagałaby podania takiej informacji. Być może nie przysporzyłoby to klientów skłonnych zakupić te książkę, ale też czytelnik nie czułby się oszukany i zdenerwowany mankamentami...

Zirtael | 2012-09-07
Przeczytana: 07 września 2012