Magia, która pomaga żyć

Positive Magic
83-87082-18-X
magia, ezoteryka
Justyna

Każdy rodzaj działań magicznych stanowi esencję twórczości, najdoskonalszy sposób wyrażania samego siebie. Wiara w istnienie Niewidzialnego Wymiaru i zdolności postrzegania Niewidzialnych sił wyrażają przekonanie o istnieniu dotąd nie odkrytych obszarów samego siebie oraz o możliwości ich wykorystania. Magia wpływa na zwiększenie poczucia własnej wartości, ośmiela, dodaje wiary w siebie - po prostu działa.
Mam nadzieję, że zanim skończycie czytać tę książkę, doświadczycie magii na tyle, by wiedzieć, na czym polega jej istota, gdyż o tym właśnie piszę - o wspólnym doświadczaniu nieznanego.
- Marion Weinstein.

źródło okładki: http://wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=398

Rondelek | 2018-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2018

Fenomenalna pozycja, którą poleciłabym każdemu - początkującym jak i zaawansowanym. Pomaga przypomnieć sobie i/lub uświadomić, o co w magii tak naprawdę chodzi, zdjąć z oczu kilka klapek i na nowo zastanowić się nad własnym postępowaniem. Potężna dawka rzetelnej wiedzy, z rzadka jedynie przetykanej drobnymi błędami i potknięciami. Te jednak są skrupulatnie wyłapywane i objaśniane przez tłumacza - chapeau bas! Gdyby nie one, pewnie dałabym najwyższą ocenę, choć robię to bardzo rzadko. Jednak w swojej dziedzinie ta książka może śmiało uchodzić za podręcznik, tytuł, bez którego trudno byłoby się obejść.
Bardzo spodobał mi się język - nie nazbyt pompatyczny, wyszukany, jaki czasami można spotkać w podobnych publikacjach; również nie do przesady uproszczony i infantylny, czytając nie ma się poczucia, że jest się traktowanym z góry i niepoważnie. Autorka stara się zachować formułę naukową, choć nie brak jej osobistych wtrętów. Nie są one jednak męczące, wprowadzają raczej ciepłą...