Jak z białą laską zdobywałam Belgię

Wydawnictwo: Ogólnopolska Baza Pracodawców Osób Niepełnosprawnych
978-83-925661-4-4
Pyromaniac

Książka "Jak z białą laską zdobywałam Belgię" to wspomnienia z mojego czteromiesięcznego pobytu w belgijskim mieście Li ge, dokąd pojechałam w ramach Wolontariatu Europejskiego. Opisuję moje doświadczenia, zarówno zabawne, jak i trudne. Mówię o spotykanych ludziach, dzielę się moimi refleksjami. Książka została napisana w formie dziennika, przeplatanego zbiorczymi mailami,które - mniej więcej co dwa tygodnie - wysyłałam do wolontariuszy, poznanych na przedwyjazdowym szkoleniu, przyjaciół i znajomych.

Mam nadzieję, że lektura mojej książki pomoże ludziom, którzy stracili sens życia, przestali dostrzegać jego piękno i przestało im się chcieć cokolwiek robić. Dzięki niej zobaczą, że – mimo niepełnosprawności – można wiele osiągnąć. Wystarczy uwierzyć w siebie, nauczyć się dawać, lecz także przyjmować. Gdy do tego dołoży się poczucie humoru, umożliwiające śmianie się z samego siebie, wszystko stanie się znacznie prostsze.

Chciałabym też, by moje doświadczenia zachęciły młode niepełnosprawne osoby do zaangażowania się w wolontariat, w tym również w Wolontariat Europejski. Mam nadzieję, że moja książka skłoni czytelnika do refleksji, wyciągnięcia wniosków, a także wywoła uśmiech na jego twarzy.

źródło opisu: http://www.vademecumwiedzy.pl/index.php?url=bookstore&id=39

źródło okładki: http://www.motyleksiazkowe.pl/grafika/maxi_p584640117.jpg