83-87221-40-6
Ania

Atlas ten powstał przy wykorzystaniu współczesnych technik komputerowych. Jego aktualność gwarantuje wykorzystanie nowych zdjęć satelitarnych. Mapy przeglądowe w skali 1:5 mln i 1:15 mln z plastycznie przedstawioną rzeźbą terenu dają doskonały trójwymiarowy efekt. Graficzne oznaczenia miejscowości informują o walorach krajoznawczych miejscowości. Europa Środkowa, oczywiście wraz z Polską, opracowana została w skali 1:1 mln. Świat oraz wszystkie kontynenty posiadają swoje mapy podziału politycznego. Atlas zawiera leksykon geograficzny obejmujący kontynenty, oceany i poszczególne państwa świata. Funkcjonalny skorowidz wszystkich nazw geograficznych ułatwia korzystanie z atlasu.

redakcja i koordynacja Joerg Wagner

źródło opisu: okładka atlasu