Linie i dźwięki

Wydawnictwo: Czytelnik
poezja
Amanda

Kompozycja książki opiera się na wątkach poetyckich Konopnickiej i materiałach z teki Wyspiańskiego (...). Elementy zarówno literackie, jak i plastyczne posłużyły do konstrukcji określonego ,,scenariusza edytorskiego". Jego koncepcja: wybór wierszy wchodzących w skład ,,przerywników" poetyckich, wiążących cykle, na tle ,,scenografii" z motywów graficznych Wyspiańskiego, pochodzi od wydawcy i jest propozycją nowego sposobu odczytania wierszy Konopnickiej z innej niż dotychczas perspektywy: aprobaty patriotycznego nurtu jej poezji przez pokolenie Młodej Polski.

źródło opisu: wstęp

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Ola_Wilk | 2017-09-22
Przeczytana: 1981 rok

Książka, którą miałam dawno temu, w dzieciństwie, a do dziś poszukuję – bezskutecznie. Konopnicka chwyta za serce, zawsze.

lukrlirja | 2015-02-11
Orchaid | 2017-09-16