365 krótkich opowiadań dla ducha

365 piccole storie per l'anima
978-83-7201-386-6
religia
Amara_Nomad

365 krótkich opowiadań, historii i złotych myśli, które dotychczas były porozrzucane po różnych książkach, a teraz zebrane w jednym zbiorze. Są to malutkie pigułki mądrości. Ta książka nie jest po to, by połknąć ją całą na raz. Wystarczy jedna pigułka dziennie. Pozwólcie jej zagnieździć się w Waszym umyśle. Każda historia jest małą szkatułką: otwórzcie ją, zanurzcie w niej ręce, odkryjcie ziarno, które chowa w środku, czasem z upartą zazdrością, i pozwólcie, by zakiełkowało ono w Waszej duszy. Po wysłuchaniu historii nikt nie jest już tym, kim był.

źródło opisu: https://www.wydsal.pl/bookDetail.php?bookId=432

źródło okładki: https://www.wydsal.pl/bookDetail.php?bookId=432

Małgorzata | 2014-09-23
Na półkach: Ulubione, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 23 września 2014

Zbiór mądrych opowieści niosących radość i ukojenie.Uczta dla duszy i umysłu.Czytając niektóre opowiadania czułam się jakby sam Pan Bóg dotykał ręką mojego serca:-)Przychodzą mi na myśl słowa wypowiedziane przez księdza na kazaniu podczas mszy za moich dziadków:
,,Spróbujcie dzisiaj zachowywać się tak,jakbyście byli u Pana Jezusa na balu.Odsuńcie troski,żale,gniew.Tylko dziś,jutro możecie powrócić do swych zajęć.Dziś jesteście u Pana Jezusa na balu."
Do opowiadań będę często wracać,niektóre już utkwiły mi głęboko w sercu.Polecam:-)

Anna | 2014-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2014

Wyścig z czasem, pogoń za pieniędzmi, walka o kolejne szczeble kariery...
I nagle nie wiemy jak pachnie las, jak śpiewają ptaki, nie widzimy tęczy na niebie po czerwcowej burzy...Nie potrafimy rozmawiać z drugim człowiekiem - przecież są smsy, maile, chaty...
STOP!!! ZATRZYMAJ SIĘ!!!
Lektura opowiadań B. Ferrero pozwoliła mi inaczej spojrzeć na świat, na ludzi a przede wszystkim na samą siebie. I nieważne czy jesteś katolikiem czy nie - wiedza, która płynie z tych często króciuteńkich opowiastek jest ogólnoludzka i według mnie ponadczasowa.

Marrriaaa | 2014-09-14
Na półkach: Przeczytane, Mam w pokoiku

Bardzo urocze, bardzo refleksyjne i niezwykle pocieszające.
Przydatne jako bajka na dobranoc albo gdy potrzeba 'życiowego kopa' czy innej motywacji do działania.
Ale opowiadania te mają jedną wadę. Nie da się ich zapomnieć. Czyta się je bardzo przyjemnie przez rok, następnie znów powraca do nich. Tylko za następnym razem nie robią już takiego wrażenia, nadal pozostają w pamięci. Polecam do przeczytania raz na jakiś czas, bo przecież nasz spojrzenia na niektóre sprawy się zmienia i do niektórych rzeczy po pewnym czasie podchodzimy inaczej.

igrek222 | 2015-04-02
Przeczytana: 30 marca 2015

Bardzo polecam ten zbiór dla wszystkich pragnących pić ze źródła mądrości. Chyba każdy człowiek lubi słuchać opowieści, szczególnie tych z puentą. Wielu z nas pamięta takie opowieści z dzieciństwa i wspomina osoby, nauczycieli, często rodziców czy dziadków, które potrafiły w dyskusji wtrącić ciekawą przypowieść mądrościową. Trafna przypowieść może zagnieździć się w naszym sercu na całe życie. Geniusz przypowieści zebranych przez Bruno Ferrero polega na prostocie przekazu jej treści, na kojarzeniu często błachej, mogłoby się wydawać dziecinnej formy z jej poważnym odniesieniem do otaczającej nas rzeczywistości. Ten zbiór z pośród 365-ciu, zdecydowanie w większości genialnych krótkich opowiadań, zawiera w sobie niezwykłą mądrość życiową dla dzieci i dorosłych.

Moi drodzy. Ta książka może być genialnym prezentem, który nie będzie zbierał kurzu stojąc gdzieś wysoko na półce!!! Przy pomocy tej lektury możesz bardzo zaimponować swoim dzieciom, będąc w ich oczach studnią mądrości....

majonezik | 2017-12-21
justi | 2017-12-17