Kazania radiowe 1992 - 2002

83-910699-6-6
kazania, Pawlukiewicz
religia
Scarlett

Zbiór homilii i kazań, wygłoszonych przez ks. Piotra Pawlukiewicza na przestrzeni dziesięciu lat - od 1992 do 2002 roku.

Scarlett | 2010-04-15
Przeczytana: lipiec 2009

Rzadko zdarza się ksiądz obdarzony taką charyzmą, otwartością i wyczuleniem na problemy współczesnego człowieka. A przede wszystkim - humorem i ciepłem, którym wprost świeci niczym neonówka.

ks. Pawlukiewicz niewątpliwie posiada talent formułowania tak celnych wypowiedzi, że czapki z głów. "Kazania radiowe" są zbiorem kilkudziesięciu (tak mi się wydaje, choć przyznaję, że nie liczyłam :) ) kazań i homilii, głoszonych z okazji różnych świąt, ale i też w zwykłe dni.

Ta książka to mój skarb. :)

Jemu zależy na ludziach, do których mówi. To się czuje. I ceni bardzo...

kuzo | 2015-08-06

Niekonwencjonalne, wspolczesne spojrzenie na teksty bibijne

Jako mieszkajaca od prawie 30 lat zagranica, nie znalam kazan radiowych ks. Pawlukiewicza. Wprawdzie po przeczytaniu paru jego ksiazek odnalazlam go na youtube, ale to nie to samo - slowo mowione wroblem uleci, a zapisane pozostanie, mozna je podkreslic, wkleic fiszke, powrocic... Pomimo, ze znam juz prawie wszystkie jego ksiazki i niektore jego przyklady sie powtarzaja, w kazaniach ciagle odnajduje cos nowego, np. pytanie na Boze Narodzenie- "czy chcesz miec dziecko? " Ze wszystkimi konsekwencjami z tego wynikajacymi? Czy jestesmy w stanie ponosic na codzien konsekwencje tego, ze Jezus sie dla nas urodzil? Czytam sobie te kazania po kawalku, w wolnych chwilach, jak deser po obiedzie - ja, stara katoliczka, ktora juz niejedno wie o wierze - i ciagle odnajduje w nich cos nowego. Polecam.

Marcin Lipigórski | 2013-10-20
Przeczytana: 2002 rok

Od tej książki rozpoczęło sie moje poważne traktowanie Kościoła katolickiego. Dzieki Bogu, że mogłem ja przeczytac i wysłuchac Katechizmu poręcznego na Radio Józef.

okularnica | 2011-07-19

Co tu dużo mówić, trzeba po prostu przeczytać. Ta książka zmienia sposób postrzegania Boga, świata, wiary, miłości, życia... Gorąco polecam.

Mateusz | 2015-05-23
Na półkach: Religia, Posiadam, Przeczytane

Bierz i czytaj ,nie zawiedziesz się!Duchowo skorzystasz.

Netkack | 2016-06-25
Magdalena Kowalik | 2015-03-08